Krzysiek Borek05.10.2019
Apple Arcade dostępne na macOS

Apple wydało niedawno macOS Catalina Golden Master, a chwilę później uruchomiło usługę Arcade jeszcze przed wydaniem najnowszego systemu operacyjnego dla swoich komputerów.

Sam macOS 10.15 Catalina powinien zadebiutować w tym miesiącu, a cena usługi wynosi 25 zł miesięcznie. Oczywiście można skorzystać z darmowego miesiąca i sprawdzić czy usługa będzie nam odpowiadać.

Do końca bieżącego roku w Apple Arcade powinno pojawić się 100 gier, a nowe będą dodawane każdego miesiąca.

Gry dostępne w usłudze nie będą miały reklam i dodatkowych płatności. Można będzie w nie grać na iOS, iPadOS, tvOS i właśnie macOS. Progres będzie współdzielony między systemami, więc grając na najpierw na iOS będziemy mogli skończyć grę na tvOS lub innym systemie. Najważniejsze, że nie będziemy zmuszeni do grania od nowa.

Jeżeli macie macOS 10.15 Catalina Golden Master, możecie wypróbować usługę i podłączyć kontroler od Xboksa One lub DualShocka 4 do waszego komputera za pomocą Bluetooth.

Ostatnie doniesienia mówiły o szybkiej premierze systemu biorąc pod uwagę, że Apple udostępniło wersję Golden Master, ale debiut macOS 10.15 Catalina jeszcze nie nastąpił.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS