Krzysiek Borek24.09.2019
Apple Arcade dostępne w tvOS 13 Golden Master

Apple Arcade jest już obecne na iPhonie, ale do dziś usługa nie działała na Apple TV. Na szczęście Amerykanie zdecydowali się uruchomić usługę przed wydaniem stabilnej wersji tvOS 13.

Warto dodać, że dziś wraz z aktualizacją do iPadOS 13.1 usługę otrzymają również użytkownicy iPadów.

Do końca tego roku w usłudze pojawi się 100 gier, a cena miesięcznej subskrypcji wynosi niecałe 25 złotych. Ponadto usługa pozwala na używanie jednej subskrypcji nawet 6 użytkownikom domowym (rodzinie).

Produkcje dostępne w usłudze są pozbawione reklam i mikrotransakcji. Poza tym co miesiąc mają pojawiać się nowe gry w usłudze, więc każdy z subskrybentów powinien znaleźć idealną grę dla siebie.

Apple Arcade będzie dostępne na iPhonie, iPadzie i Apple TV. Dzięki synchronizacji w iCloud będziemy mogli przenosić zapisane stany gier między urządzeniami lub zacząć na iPhonie, a skończyć rozgrywkę na przystawce telewizyjnej.

W przypadku Apple TV sterowanie w grach działa za pomocą dedykowanego pilota, ale na szczęście możemy połączyć kontroler od Xboksa One (model 1708) lub DualShock 4 za pomocą Bluetooth. Problem w tym, że większość gier na dotykowym ekranie iPhone’a i iPada ma ciężki sterowanie, więc najlepiej obsługiwać je za pomocą kontrolerów.

tvOS 13 jest jeszcze w fazie beta testów pomimo wydania Golden Master. Początkowo nowa wersja systemu miała pojawić się 30 września, ale jej wydanie może nastąpić już dziś, ponieważ iPadOS 13.1 pojawi się dzisiaj. To może teoretycznie oznaczać, że Apple TV również otrzyma aktualizację dzisiaj, a nie pod koniec miesiąca.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS