Apple będzie tracić miliardy dolarów rocznie. Dlaczego? ciekawostki epic, apple vs epic, App Store  Orzeczenie amerykańskiego sądu w sprawie Epic Games przeciwko Apple zmusi firmę do fundamentalnej zmiany modelu biznesowego App Store po raz pierwszy od 2008 roku.  AppStore 1

Apple będzie tracić miliardy dolarów rocznie. Dlaczego?

Orzeczenie amerykańskiego sądu w sprawie Epic Games przeciwko Apple zmusi firmę do fundamentalnej zmiany modelu biznesowego App Store po raz pierwszy od 2008 roku.

Według ekspertów Apple może zacząć tracić od 1 do 4 miliardów dolarów rocznie, w zależności od tego, ilu deweloperów zacznie korzystać z nowej polityki.

Firma już zapowiedziała, że ​​pozwoli twórcom takich aplikacji jak Netflix i Spotify, serwisów informacyjnych, na korzystanie z alternatywnych metod płatności. Decyzja sądu oznacza jednak, że twórcy gier również będą mogli uniknąć płacenia prowizji. Apple twierdzi, że w tej chwili jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, kiedy zmiany wejdą w życie. Wymagana jest uprzednia konsultacja z sędzią i wydawcami.

Apple będzie tracić miliardy dolarów rocznie. Dlaczego? ciekawostki epic, apple vs epic, App Store  Orzeczenie amerykańskiego sądu w sprawie Epic Games przeciwko Apple zmusi firmę do fundamentalnej zmiany modelu biznesowego App Store po raz pierwszy od 2008 roku.  AppStore

Warto zauważyć, że zakupy w grze stanowią około 70% przychodów App Store. Jednak w porównaniu z całkowitymi przychodami Apple przychody App Store są znikome. Co więcej, opcja niepłacenia prowizji od zakupów w grach dotyczy tylko deweloperów w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie decyzja sądu nie była dla Apple najgorszą opcją. Gdyby sędzia uznał firmę za monopolistę, można by się spodziewać znacznie surowszych sankcji.

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry