Apple: "błąd w Mapach nie pozwalał aplikacjom na zbieranie wrażliwych danych" ciekawostki mapy apple, iOS 16.3  W ubiegłym miesiącu wydana została nowa wersja oprogramowania dla iPhone'a - iOS 16.3. Wprowadzono w niej nie tylko nowe funkcje, ale również uaktualniono bezpieczeństwo systemu. mapy

Apple: “błąd w Mapach nie pozwalał aplikacjom na zbieranie wrażliwych danych”

W ubiegłym miesiącu wydana została nowa wersja oprogramowania dla iPhone’a – iOS 16.3. Wprowadzono w niej nie tylko nowe funkcje, ale również uaktualniono bezpieczeństwo systemu.

W związku z tym został naprawiony błąd dotyczący prywatności w aplikacji Mapy, który mógł umożliwić innym aplikacjom ominięcie ustawień prywatności. Apple zapewnia, że użytkownicy iPhone’ów nie byli narażeni na takie zagrożenie.

Firma z Cupertino stwierdza, że luka w Mapach Google, która została naprawiona w ubiegłym tygodniu, była w stanie wykorzystać tylko aplikacje, które nie miały dostępu do piaskownicy na systemie macOS. Poprawka ta znalazła się w aktualizacjach oprogramowania, ponieważ kod źródłowy jest wspólny dla iOS, iPadOS, tvOS i watchOS.

Apple: "błąd w Mapach nie pozwalał aplikacjom na zbieranie wrażliwych danych" ciekawostki mapy apple, iOS 16.3  W ubiegłym miesiącu wydana została nowa wersja oprogramowania dla iPhone'a - iOS 16.3. Wprowadzono w niej nie tylko nowe funkcje, ale również uaktualniono bezpieczeństwo systemu. mapy

Apple odrzuca sugestie, że aplikacje na iPhone’a mogły wykorzystać tę lukę, aby ominąć kontrolę użytkownika nad danymi o lokalizacji. W związku z tym firma zapewnia, że po dokonaniu dodatkowych analiz stwierdzono, że aplikacja nie omijała kontroli użytkownika w żaden sposób.

Apple podkreśla, że jest głęboko przekonane o tym, że to użytkownicy powinni decydować, komu i kiedy udostępnić swoje dane. Z tego powodu firma zachęca badaczy bezpieczeństwa do zgłaszania swoich odkryć w ramach programu Apple Security Bounty, oferując w zamian nagrody dla osób, które pomagają w ochronie prywatności i bezpieczeństwa użytkowników.

Oto oficjalne i pełne oświadczenie firmy Apple:

W Apple głęboko wierzymy, że użytkownicy powinni decydować, kiedy i komu udostępniają swoje dane. W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy ostrzeżenie o luce w zabezpieczeniach prywatności. Baza kodu, którą naprawiliśmy, jest współdzielona przez systemy iOS i iPadOS, tvOS i watchOS, więc poprawka i ostrzeżenie dotyczyły również tych systemów operacyjnych, mimo że nigdy nie były one zagrożone. Sugestia, że ​​ta luka mogła pozwolić aplikacjom na ominięcie kontroli użytkownika na iPhonie, jest fałszywa.

Jeden raport również błędnie sugerował, że aplikacja na iOS wykorzystywała tę lub inną lukę w zabezpieczeniach, aby ominąć kontrolę użytkownika nad danymi lokalizacji. Nasze dalsze dochodzenie wykazało, że aplikacja nie omijała kontroli użytkownika za pomocą żadnego mechanizmu.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top