OneTech02.06.2019
Apple chce ograniczyć śledzenie w aplikacjach dla dzieci

Według Wall Street Journal, Apple ograniczy śledzenie w aplikacjach dla dzieci, aby chronić ich prywatność. Nowość zostanie przedstawiona na WWDC 2019.

Raport WSJ mówi, że wiele popularnych aplikacji dla dzieci z App Store po cichu śledzi i wysyła prywatne dane do różnych firm. Aby temu zapobiec, Apple zamierza ograniczyć śledzenie w aplikacjach w sekcjach Kids w App Store.

W ostatnich tygodniach znaleziono wiele aplikacji innych firm, które śledzą dane użytkowników i odsyłają je do różnych firm. Podczas gdy samo Apple nie śledzi zachowań użytkowników ani nie prowadzi dziennika ich danych, większość aplikacji na iOS niestety to robi. Zebrane dane są wykorzystywane do celów marketingowych, wyświetlania reklam i celów badawczych.

Joanna Stern przetestowała ponad 80 popularnych aplikacji w App Store i stwierdziła, że ​​wszystkie z nich zawierały średnio cztery urządzenia śledzące. Bardziej niepokojące jest to, że aplikacja, której używało jej dziecko, miała siedem trackerów. Odkryła nawet, że popularna aplikacja iOS Curious World wysyłała informacje o jej dziecku do Facebooka.

Nowe zmiany zaplanowane dla aplikacji Kids w App Store powinny zatem uniemożliwiać korzystanie z dowolnego typu śledzenia.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl