foxconn

Apple chce rozbudować indyjską fabrykę Foxconn

Firma Apple otrzymała od rządu Indii pozwolenie na znaczną rozbudowę bazy produkcyjnej w tym kraju w celu rozwiązania problemów z dostawami z Chin.

Jak donosi Economic Times, firma Apple chce podwoić zatrudnienie w zakładzie Foxconn w Chennai, aby zaspokoić duży lokalny popyt na iPhone’y. Aby tego dokonać, firmy Apple i Foxconn muszą rozbudować część zakładu, na co rząd Indii podobno już wyraził zgodę.

Foxconn podobno zbudował już nowe hostele dla pracowników po tym, jak pod koniec 2021 roku zamknięto niektóre pomieszczenia z powodu zatrucia pokarmowego.

Apple chce rozbudować indyjską fabrykę Foxconn ciekawostki Foxconn  Firma Apple otrzymała od rządu Indii pozwolenie na znaczną rozbudowę bazy produkcyjnej w tym kraju w celu rozwiązania problemów z dostawami z Chin. Foxonn.onetech.pl

Duża część iPhone’ów produkowanych w tym zakładzie będzie przeznaczona na rynek indyjski, co świadczy o tym, że kraj ten dobrze reaguje na nowe strategie sprzedaży smartfonów firmy Apple.

Tymczasem produkcja iPhone’ów w chińskim mieście Zhengzhou przebiega sprawnie pomimo blokad i ograniczeń nałożonych na ten obszar w związku z występowaniem ognisk COVID-19. Obecnie prawie wszyscy z 200 tys. pracowników fabryki wrócili do pracy, co przynajmniej na razie zapobiega spowolnieniu dostaw iPhone’ów.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top