Apple chce uruchomić własną wyszukiwarkę internetową ciekawostki wyszukiwarka Apple, Apple  Robert Scoble, uważa, że na początku przyszłego roku, czyli 2023, Apple zaprezentuje światu nową wyszukiwarkę internetową podobną do wyszukiwarki Google. Apple logo

Apple chce uruchomić własną wyszukiwarkę internetową

Robert Scoble, uważa, że na początku przyszłego roku, czyli 2023, Apple zaprezentuje światu nową wyszukiwarkę internetową podobną do wyszukiwarki Google.

Choć nie podał wielu szczegółów, Scoble powiedział, że rozmawiał ze źródłami bardzo bliskimi firmie Apple i że trwają już prace nad wyszukiwarką internetową. Z pewnością wyszukiwarka Apple będzie koncentrować się na prywatności i bezpieczeństwie użytkowników.

Apple chce uruchomić własną wyszukiwarkę internetową ciekawostki wyszukiwarka Apple, Apple  Robert Scoble, uważa, że na początku przyszłego roku, czyli 2023, Apple zaprezentuje światu nową wyszukiwarkę internetową podobną do wyszukiwarki Google. wyszukiwarka Apple
Wyszukiwarka firmy Apple

Obecnie w systemie iOS domyślną wyszukiwarką jest Google, ale w ustawieniach Safari można wybrać także inne. Dzięki temu, że Google jest domyślnym dostawcą, do kieszeni Apple trafia całkiem sporo pieniędzy – firma otrzymuje około 18-20 miliardów dolarów rocznie.

Już w przeszłości firma Apple domyślnie korzystała z usług Google w systemie iOS, takich jak Mapy Google, zastąpione później przez Mapy Apple. To samo może się stać z wyszukiwarkami, choć w tej dziedzinie bardzo, bardzo trudno będzie konkurować z Google, przynajmniej w ciągu kilku pierwszych lat. Już dziś w niektórych miejscach można odczuć różnicę między Mapami Apple a Mapami Google, podobnie może być z wyszukiwarką.

W każdym razie firma Apple ma już swój własny wewnętrzny silnik, który obsługuje Siri i Spotlight, więc istnieje podstawa do przekształcenia go w pełnowartościową wyszukiwarkę internetową.

Co o tym sądzisz?

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry