applestore

Apple chce zapewnić pracownikom Apple Store bardziej elastyczne godziny pracy

Apple planuje uelastycznić godziny pracy pracowników Apple Store, próbując w ten sposób poprawić warunki pracy.

Jak donosi Bloomberg, decyzja ta została podjęta, aby złagodzić krytykę ze strony wielu pracowników zatrudnionych w sklepach detalicznych Apple, co zaowocowało chęcią utworzenia wewnętrznych związków zawodowych.

Dzięki tej zmianie Apple będzie dbać o to, aby czas między zmianami dla jednego pracownika wynosił co najmniej 12 godzin (obecnie jest to 10-godzinny przedział). Ponadto pracownicy nie będą musieli pracować po godzinie 20.00 dłużej niż trzy dni w tygodniu, chyba że sami zdecydują się na takie zmiany.

Apple chce zapewnić pracownikom Apple Store bardziej elastyczne godziny pracy ciekawostki Apple Store, Apple  Firma Apple planuje uelastycznić godziny pracy pracowników Apple Store, próbując w ten sposób poprawić warunki pracy. AppleStore

Również w tym przypadku Apple uniemożliwi pracownikom pracę przez więcej niż pięć kolejnych dni, podczas gdy obecnie limit ten wynosi sześć dni, choć mogą być wyjątki w najgorętszych okresach sprzedaży, takich jak grudzień.

Apple planuje wdrożyć te zmiany w najbliższych miesiącach, oprócz nowych świadczeń wprowadzonych w lutym, takich jak zwiększenie liczby płatnych dni chorobowych, więcej dni urlopu i więcej dni na urlop rodzicielski. Zmiany te mają również na celu uniknięcie zrzeszania się pracowników w związki zawodowe.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry