ipad

Apple chce zmniejszyć grubość ramek w kolejnych modelach iPada

Nadchodzące modele iPadów giganta technologicznego Apple mogą cieszyć się smuklejszymi krawędziami ekranu, dzięki zaawansowanej technologii produkcji.

Podstawą tej zmiany jest metoda niskociśnieniowego formowania ekspozycyjnego, zwana LIPO. Właśnie ta technika ma umożliwić zredukowanie grubości ramek w kolejnych modelach iPadów. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez znanego dziennikarza Bloomberga, Marka Gurmana, korporacja z Cupertino ma zamiar zwęzić ramki w nowych modelach iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max z 2,2 mm do zaledwie 1,5 mm – informowaliśmy już was o tym w dniu wczorajszym. Realizacja tego celu ma się odbyć za sprawą specjalistycznego procesu produkcyjnego.

Opracowanie tej technologii to wyzwanie dla dostawców Apple, które muszą wykorzystać technologię LIPO w celu osiągnięcia wymaganych parametrów. Jeżeli to zadanie zostanie wykonane poprawnie, to iPhone 15 Pro będzie posiadał najcieńsze krawędzie wyświetlacza spośród wszystkich smartfonów dostępnych na rynku.

Apple chce zmniejszyć grubość ramek w kolejnych modelach iPada ciekawostki użytkownicy, technologia mobilna, technologia, smartfony, ramki, przemysł urządzeń mobilnych, mobilne urządzenia, LIPO, iPhone, iPad, innowacje, Ekran, design, Apple Watch 7, Apple  Nadchodzące modele iPadów giganta technologicznego Apple mogą cieszyć się smuklejszymi krawędziami ekranu, dzięki zaawansowanej technologii produkcji. ipad1

Apple posiada już pewne doświadczenie w zastosowaniu ekranów LIPO. Ta technologia została po raz pierwszy użyta w inteligentnych zegarkach, a konkretnie w serii Apple Watch 7. Skutkowało to zwiększeniem powierzchni ekranu, bez konieczności zwiększania rozmiaru urządzenia. Zaobserwowanie podobnej transformacji w przypadku iPadów byłoby fascynujące, szczególnie biorąc pod uwagę, że obecne ramki tych urządzeń są nieproporcjonalnie duże jak na wymogi 2023 roku.

To nie jest tajemnicą, że zmniejszenie wielkości ramek jest jednym z najważniejszych kierunków rozwoju w branży urządzeń mobilnych. Użytkownicy pragną korzystać z jak największej powierzchni wyświetlacza, nie zwiększając przy tym rozmiarów urządzenia. Innowacje, takie jak LIPO, które są w stanie zrealizować te oczekiwania, są kluczowe dla przyszłości technologii mobilnej.

Wszystko teraz zależy od tego, jak dobrze technologia LIPO sprawdzi się w przypadku nowych iPhone’ów. Jeśli producentom uda się pokonać wyzwania związane z produkcją i dostarczyć telefony z cieńszymi krawędziami, wówczas będzie to sygnał do zastosowania LIPO w produkcji iPadów. Bez wątpienia, taki ruch byłby przełomowy. Obecne krawędzie wyświetlacza iPadów są znaczne, a ich redukcja mogłaby przynieść nową jakość doświadczenia użytkownika.

Co o tym sadzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 155

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top