OneTech01.08.2019
Apple, Google, Facebook, Microsoft i Twitter tworzą uniwersalne narzędzie do przesyłania danych

Przenoszenie danych z jednego systemu operacyjnego na inny jest dziś dość proste. Ze względu na dużą liczbę narzędzi do migracji, użytkownicy mogą łatwo przenosić wszystkie swoje dane ze starego urządzenia na nowe.

Problemy pojawiają się wtedy, gdy konieczne jest przeniesienie danych z jednej usługi do drugiej, które nie mają ze sobą nic wspólnego. To właśnie ten problem postanowiło rozwiązać Apple, łącząc się z Google, Facebook, Microsoft i Twitter.

Firmy zebrały się, aby pracować nad projektem uniwersalnego narzędzia do przesyłania danych. W rezultacie użytkownicy będą mogli szybko i łatwo przesyłać ważne pliki z jednej usługi online do innej.

„Projekt został uruchomiony w 2018 r., a jego celem jest stworzenie narzędzia open source, które umożliwi użytkownikom łatwe przesyłanie danych między różnymi usługami online. – mówią przedstawiciele Google.

Możliwość przesyłania danych między niezależnymi usługami online wydaje się w pierwszej chwili nie potrzebna, ale w rzeczywistości może się przydać. Taka potrzeba może na przykład przydać podczas zamykania konta na Facebooku. Najprawdopodobniej wielu użytkowników nie chce utracić swoich zdjęć i filmów, tylko chce je zapisać. Ale zapisywanie każdego obrazu osobno trwałoby wieki jeśli użytkownik ma powiedzmy tysiące zdjęć. Dlatego logiczne byłoby posiadanie narzędzia, które natychmiast przekaże je wszystkie do Google Photos lub iCloud.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl