haslo 1

Apple, Google, Microsoft ogłaszają przyszłość „bez haseł”

Apple, Google i Microsoft ogłosiły decyzję o rozszerzeniu wsparcia dla standardu bezpieczeństwa FIDO, który zapewni dostęp do usług bez konieczności podawania hasła.

Po dołączeniu do sojuszu FIDO – Fast Identity Online – w 2020 roku firma Apple ogłosiła, że rozszerza swoje wsparcie dla technologii i celów grupy. We wspólnym oświadczeniu FIDO, Apple, Google i Microsoft stwierdzają, że sojusz ma na celu umożliwienie stronom internetowym i aplikacjom oferowanie bezpiecznego i prostego logowania bez użycia haseł.

Apple, Google, Microsoft ogłaszają przyszłość „bez haseł” ciekawostki jak działa FIDO, FIDO, co to jest FIDO  Apple, Google i Microsoft ogłosiły decyzję o rozszerzeniu wsparcia dla standardu bezpieczeństwa FIDO, który zapewni dostęp do usług bez konieczności podawania hasła. FIDO sign in iOS scaled

Takie słowa wypowiedział Kurt Knight, starszy dyrektor ds. marketingu produktów platformowych w firmie Apple:

Nasze produkty projektujemy tak, aby były intuicyjne w obsłudze, ale także aby były bezpieczne.

Współpraca z całą branżą w celu ustanowienia nowych, bezpieczniejszych sposobów dostępu do usług, które zapewniają lepszą ochronę i eliminują luki w zabezpieczeniach haseł, jest podstawą naszego zaangażowania w tworzenie produktów zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa i bezproblemowe użytkowanie. Wszystko z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa danych osobowych użytkowników.

FIDO twierdzi, że uwierzytelnianie za pomocą hasła jest jednym z największych problemów związanych z bezpieczeństwem, zwłaszcza że użytkownicy wielokrotnie używają tego samego hasła, nieświadomie narażając się na problemy z bezpieczeństwem. Argumentuje również, że zarządzanie hasłami stanowi problem dla konsumentów i że jej standard zapewni większe bezpieczeństwo niż hasła.

Użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do różnych usług za pomocą tej samej czynności, którą wykonują kilka razy dziennie, aby odblokować swoje urządzenia, tj. poprzez prostą weryfikację odcisku palca, twarzy lub kodu PIN.
Obecnie wiadomo jednak, że używanie kodu PIN urządzenia jest bezpieczniejsze niż prawidłowo skonfigurowane hasło. Większość kodów PIN do urządzeń składa się z czterech lub sześciu cyfr, więc nie są one całkowicie bezpieczne.

Dokładna data uruchomienia funkcji niestety nie jest znana. W oświadczeniu grupy czytamy, że Apple, Google i Microsoft wprowadzą tę funkcję “w ciągu najbliższego roku”.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top