satelita

Apple i Globalstar mogą ogłosić łączność satelitarną w iPhone 14

Na najbliższej konferencji 7 września firma Apple i Globalstar mogą ogłosić długo oczekiwaną nową funkcję łączności satelitarnej w iPhone 14.

Tim Farrar, konsultant ds. komunikacji satelitarnej w kalifornijskiej firmie badawczej Telecom, Media and Finance Associates, jest przekonany, że Apple wprowadzi łączność satelitarną do połączeń alarmowych w smartfonach z serii iPhone 14.

W wątku Farrar zauważył, że niedawne ogłoszenie przez T-Mobile i SpaceX o uruchomieniu internetu satelitarnego 5G w USA miało na celu wyprzedzenie ogłoszenia satelitarnego iPhone’a Apple i Globalstar. Co ciekawe, obraz rozgwieżdżonego nieba i hasło „Daleko” z zaproszenia na prezentację Apple wskazują również na zapowiedź komunikacji satelitarnej.

Apple i Globalstar mogą ogłosić łączność satelitarną w iPhone 14 ciekawostki lacznosc satelitarna w iPhone 14, iPhone 14, Globalstar, Apple  Na najbliższej konferencji firma Apple i Globalstar mogą ogłosić długo oczekiwaną nową funkcję łączności satelitarnej w iPhone 14. Apple 1 1

Przypomnijmy, że w lutym 2022 r. Globalstar ogłosił nabycie 17 nowych satelitów w celu świadczenia usług komunikacyjnych „potencjalnemu klientowi”, którym może być Apple.

Według Farrara usługa będzie dostępna dla posiadaczy nowych iPhone’ów za darmo. Zapewni dwukierunkowe przesyłanie wiadomości tekstowych i będzie wykorzystywać istniejące widmo satelitarne.

Po raz pierwszy rozwój funkcji komunikacji satelitarnej dla iPhone’a stał się znany w grudniu 2019 roku. Na początku tego roku dziennikarz Bloomberga Mark Gurman wyjaśnił, że Apple planuje wprowadzić tę innowację wraz z premierą iPhone 14.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top