Apple iPhone 13 będzie wyposażony w Face ID i Touch ID polecane, ciekawostki touch id w ekranie, iPhone 13, iPhone 12s, Apple  Od dawna krążą plotki, że kolejne modele iPhone 13 będą wyposażone w dwa biometryczne systemy uwierzytelniania: Face ID i Touch ID. iPhone13 2

Apple iPhone 13 będzie wyposażony w Face ID i Touch ID

Od dawna krążą plotki, że kolejne modele iPhone 13 będą wyposażone w dwa biometryczne systemy uwierzytelniania: Face ID i Touch ID.

Kilka miesięcy temu nawet dziennikarz Gurman i analityk Kuo potwierdzili pojawienie się Touch ID w ekranie iPhone?a 13. Dziś potwierdził to raport WSJ, stwierdzając, że dwóch byłych pracowników Apple ujawniło, że firma ?pracuje nad technologią odcisków palców w ekranie i rozważa użycie Touch ID i Face ID w jednym urządzeniu?. Co ciekawe ma to być rozwiązanie ultradźwiękowe, a nie optyczne.

Optyczne czujniki linii papilarnych na wyświetlaczu działają przy użyciu światła, w telefonach z Androidem, które przyjęły tę technologię, ekran zapala się, pokazując odcisk palca, w którym należy umieścić palec, aby go podświetlić, podczas gdy kamera tworzy obraz palca. Czujniki optyczne można łatwo oszukać, ponieważ wykorzystują obraz 2D.

Apple iPhone 13 będzie wyposażony w Face ID i Touch ID polecane, ciekawostki touch id w ekranie, iPhone 13, iPhone 12s, Apple  Od dawna krążą plotki, że kolejne modele iPhone 13 będą wyposażone w dwa biometryczne systemy uwierzytelniania: Face ID i Touch ID. TouchID

Ultradźwiękowe czujniki linii papilarnych są nowszą technologią i wykorzystują małe fale dźwiękowe do tworzenia trójwymiarowej mapy odcisków palców – jest to bezpieczniejsze rozwiązanie, którego nie da się łatwo oszukać. Jednak technologia ultradźwiękowego pobierania odcisków palców jest znacznie droższa.

Przyciski główne ?Touch ID?, których Apple używa w iPhone, iPadzie i Macu, są pojemnościowe. Czujniki wykorzystują szereg malutkich kondensatorów tworząc mapę z danymi o odciskach palców, które jest trudno oszukać, ponieważ nie korzysta z bezpośredniej linii papilarnych obraz.

Według źródła WSJ rozwiązanie, które zdecyduje się przyjąć Apple, będzie musiało spełniać standardy bezpieczeństwa obecnego przycisku Home ?Touch ID?, więc nie będzie obniżenia funkcjonalności w zakresie bezpieczeństwa.


Najnowsze systemy

Nowości w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Sztuczki i triki

Źródło:
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry