OneTech02.11.2020
Apple jest gotowe do wydania iOS 14.2 i watchOS 7.1

Firma Apple ogłosiła, że funkcje (EKG) i powiadamiania o nieregularnym rytmie serca pojawią się na Apple Watch w Korei Południowej w ramach nadchodzących wersji iOS 14.2 i watchOS 7.1 .

Chociaż firma nie ujawniła konkretnej daty premiery aktualizacji, nowa informacja prasowa i wydana w piątek wersja iOS 14.2 GM wskazują, że premiera jest bliska.

W sierpniu niektóre źródła podały, że funkcja EKG została zatwierdzona w Korei Południowej, ale przygotowanie się do publicznego udostępnienia zajęło Apple jeszcze kilka miesięcy.

  • iOS 14.2 – oficjalna i pełna lista zmian

Funkcja EKG, która jest obecnie dostępna w prawie 50 krajach dla Apple Watch Series 4, 5 i 6, pozwala użytkownikom mierzyć aktywność elektryczną serca, po prostu kładąc palec na cyfrowej koronie na 30 sekund. Funkcja nieregularnego rytmu serca okresowo mierzy tętno użytkownika w tle i wysyła powiadomienie, jeśli wykryje nieprawidłowość sklasyfikowaną jako migotanie przedsionków, które może być poważnym stanem arytmii serca.

Obie funkcje wymagają zatwierdzenia przez organy regulacyjne w każdym kraju, w którym muszą być dostępne, co spowolniło wdrażanie funkcji.

Z kolei nowa funkcja monitorowania tlenu we krwi Apple w Apple Watch Series 6 jest uważana za funkcję zdrowotną, a nie diagnostykę medyczną, i dlatego nie podlega znaczącej kontroli regulacyjnej, co pozwoliło firmie na oferować go w ponad 100 krajach w dniu premiery.

Wracając do iOS 14.2 i watchOS 7.1 to obie wersje mogą zostać udostępnione już dzisiaj. Oczywiście gdy tylko to nastąpi od razu damy Wam znać.

Pozostałe informacje

Etui i szkła hartowane na ekran

Testy 

Pamięć RAM 

Pozostałe informacje

Akcesoria

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl