Krzysiek Borek19.03.2018
Apple kupi 270 milionów wyświetlaczy dla tegorocznych modeli iPhone’a

Apple planuje w tym roku kupić 250 lub 270 milionów wyświetlaczy, które staną się nieodłącznym elementem składowym najnowszych modeli iPhone’a, zaplanowanych na ten rok.

Połowę zamówienia mają stanowić wyświetlacze OLED, które z pewnością pojawią się w kolejnej generacji iPhone’a X i jego większego wariantu.

Apple‘s purchases of OLED panels in 2018 will reach 110-130 million units, including 70-80 million 5.9-inch units for the current iPhone X and an upgraded version of the same size. The remaining will be 40-50 million 6.5-inch OLED panels for the production of a less expensive model, said the sources.

W tym roku powinniśmy ujrzeć trzy modele iPhone’a, ponieważ Apple przygotowuje drugą generację iPhone’a X, jego większy wariant. Oba modele z pewnością będą podobne do obecnie sprzedawanego modelu X, więc możemy spodziewać się podobnego wyświetlacza, wcięcia ekranu na kamerę TrueDepth, szklaną obudowę umożliwiającą bezprzewodowe ładowanie i aparat z podwójnym obiektywem.

Podejrzewam, że obydwa iPhone’y z wyświetlaczem OLED nie będą należeć do najtańszych, ale Apple zdaje sobie z tego sprawę i razem z nimi pojawi się nieco tańszy model. Główną różnicą będzie zastosowanie ekranu LCD i aluminiowej obudowy, która nie umożliwi jego użytkownikom bezprzewodowego ładowania.

W tym roku Apple zdecyduje się na wyświetlacze Samsunga i LG Display. Podejrzewam, że LG, jako jedyne zajmie się dostarczeniem ekranów dla większego iPhone’a X, a Samsung zajmie się mniejszym. Ponadto z raportu wiemy też, że ekrany LCD dostarczy Sharp i Japan Display. Wspomniani dostawcy zajmą się dostarczeniem wyświetlaczy dla iPhone’a SE, obu wariantów ósemki i siódemki.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek