lisa 1

Apple ma coraz więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych

Według badania przeprowadzonego przez firmę Deloitte, Apple należy do firm, w których jest najwięcej kobiet na stanowiskach kierowniczych.

W ostatnich latach firma Apple podjęła szereg działań mających na celu rozwiązanie problemu małej różnorodności wśród kadry kierowniczej, zwłaszcza jeśli chodzi o kobiety. Nie jest przypadkiem, że firma była wielokrotnie krytykowana za niski odsetek kobiet wśród kadry kierowniczej najwyższego szczebla.

Apple ma coraz więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych ciekawostki kobiety w Apple, kobiety na stanowiskach kierowniczych w Apple, Apple  Według badania przeprowadzonego przez firmę Deloitte, Apple należy do firm, w których jest najwięcej kobiet na stanowiskach kierowniczych. Apple logo

Nowy raport firmy Deloitte potwierdza jednak, że Apple zmienił ten trend na tyle, że znajduje się obecnie wśród firm o największej reprezentacji kobiet na stanowiskach kierowniczych.

Średnia dla 20 największych firm technologicznych to 25,3% kobiet na stanowiskach kierowniczych, podczas gdy w Apple odsetek ten wynosi 27,8%. W zarządzie Apple zasiadają trzy kobiety na dziewięciu członków, czyli 33%. W sumie Apple przeszedł od poziomu 30% kobiet zatrudnionych w 2014 r. do 34,8% w 2021 r., a uwzględniając stanowiska kierownicze na całym świecie, reprezentacja kobiet w Apple wzrosła o 89%.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry