satelita 1

Apple ma już plan rozszerzenia funkcji łączności satelitarnej

Funkcja połączenia alarmowego przez satelitę, która pojawiła się w iPhone’ach  serii 14 firmy Apple już wiele razy pomogła ratować ludzi. 

Co ciekawe wygląda na to, że Apple nie zamierza na tym poprzestać. Nowy patent amerykańskiej firmy wskazuje na plany rozszerzenia możliwości komunikacji satelitarnej w gadżetach z nadgryzionym jabłkiem.

Dla przypomnienia dodamy, że aby włączyć nowość w najnowszych iPhone serii 14 musisz przejść do ustawień telefonu, a następnie do sekcji “Bezpieczeństwo i lokalizacja” i wybrać opcję “Alarm SOS”. Włączenie tej funkcji spowoduje, że przycisk boczny telefonu będzie służył do wysyłania alarmu SOS.

Jeśli naciśniesz przycisk boczny kilka razy z rzędu, telefon wyśle sygnał alarmowy do wskazanych przez ciebie kontaktów oraz do służb ratunkowych. Sygnał ten będzie wysyłany zarówno przez sieć komórkową, jak i przez satelitę, dzięki czemu będzie możliwe jego odebranie nawet w miejscach, w których brak jest zasięgu sieci komórkowej.

Funkcja ta jest szczególnie przydatna w sytuacjach awaryjnych, gdy potrzebujesz pilnej pomocy, a nie masz możliwości skontaktowania się z innymi ludźmi za pomocą zwykłych metod komunikacji.

Alarmowe SOS przez satelitę

Apple ma już plan rozszerzenia funkcji łączności satelitarnej ciekawostki lacznosc satelitarna, iPhone 14  Funkcja połączenia alarmowego przez satelitę, która pojawiła się w iPhone’ach  serii 14 firmy Apple już wiele razy pomogła ratować ludzi.  SOS satelita

W patencie otrzymanym przez Apple w połowie grudnia 2022 roku czytamy, że za pośrednictwem satelity będzie można nawiązać komunikację nie tylko za pomocą wiadomości tekstowych, ale także za pomocą połączeń i komunikacji wideo. Ponadto dokument opisuje możliwość nawiązania połączenia z internetem za pomocą łączności satelitarnej.

Tekst zgłoszenia patentowego mówi również, że dane komunikacji satelitarnej wysyłane przez odbiorniki i nadajniki antenowe mogą zawierać różne informacje multimedialne, takie jak strumieniowe przesyłanie wideo, treści telewizyjne i radiowe.

Technologia komunikacji satelitarnej była początkowo dostępna tylko w USA i Kanadzie, później została wdrożona w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Irlandii. Za jej pomocą użytkownicy w sytuacjach awaryjnych mogą wysłać sygnał o niebezpieczeństwie, który jest rejestrowany przez specjalny dział Apple i przekazywany służbom ratowniczym, podając dokładne współrzędne osoby i dodatkowe informacje.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top