Apple ma problemy: sprzedaż iPhone może być zakazana w kilku krajach ciekawostki spór, sąd, Ericsson, Apple  W zeszłym tygodniu okazało się, że Ericsson złożył kilka pozwów o naruszenie patentów przeciwko Apple w sporze dotyczącym 5G. iPhone13 2 1300x700

Apple ma problemy: sprzedaż iPhone może być zakazana w kilku krajach

W zeszłym tygodniu okazało się, że Ericsson złożył kilka pozwów o naruszenie patentów przeciwko Apple w sporze dotyczącym 5G.

Teraz pojawiły się informacje, że sprzedaż smartfonów iPhone może być zakazana w wielu krajach i regionach. Ericsson postanowił zwiększyć presję na Apple i złożył wnioski o zakazanie sprzedaży iPhone’ów w Brazylii, Holandii, Niemczech, Belgii i innych krajach. Eksperci informują, że następne w kolejce będą Wielka Brytania i inne kraje europejskie.

Według Mydrivers problem powstał, ponieważ Apple nie odnowiło odpowiednich patentów po ich wygaśnięciu, zamierzając osiągnąć obniżenie opłat licencyjnych za patenty. Oczywiście Ericsson się z tym nie zgadza.

Apple ma problemy: sprzedaż iPhone może być zakazana w kilku krajach ciekawostki spór, sąd, Ericsson, Apple  W zeszłym tygodniu okazało się, że Ericsson złożył kilka pozwów o naruszenie patentów przeciwko Apple w sporze dotyczącym 5G. spor

W odpowiedzi na najświeższe wiadomości Apple złożyło pozew przeciwko Ericssonowi. Apple jest też właścicielem kilku patentów, mówiących, że bezprzewodowa stacja bazowa Ericssona narusza jego prawa własności intelektualnej w zakresie bezprzewodowego ładowania i anten.

Warto zauważyć, że takie spory zwykle trwają dość długo. Wszystko sprowadza się do warunków, na jakich firmy zgadzają się na dalszą współpracę.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry