Apple ma problemy: sprzedaż iPhone może być zakazana w kilku krajach ciekawostki spór, sąd, Ericsson, Apple  W zeszłym tygodniu okazało się, że Ericsson złożył kilka pozwów o naruszenie patentów przeciwko Apple w sporze dotyczącym 5G. iPhone13 2 1300x700

Apple ma problemy: sprzedaż iPhone może być zakazana w kilku krajach

W zeszłym tygodniu okazało się, że Ericsson złożył kilka pozwów o naruszenie patentów przeciwko Apple w sporze dotyczącym 5G.

Teraz pojawiły się informacje, że sprzedaż smartfonów iPhone może być zakazana w wielu krajach i regionach. Ericsson postanowił zwiększyć presję na Apple i złożył wnioski o zakazanie sprzedaży iPhone’ów w Brazylii, Holandii, Niemczech, Belgii i innych krajach. Eksperci informują, że następne w kolejce będą Wielka Brytania i inne kraje europejskie.

Według Mydrivers problem powstał, ponieważ Apple nie odnowiło odpowiednich patentów po ich wygaśnięciu, zamierzając osiągnąć obniżenie opłat licencyjnych za patenty. Oczywiście Ericsson się z tym nie zgadza.

Apple ma problemy: sprzedaż iPhone może być zakazana w kilku krajach ciekawostki spór, sąd, Ericsson, Apple  W zeszłym tygodniu okazało się, że Ericsson złożył kilka pozwów o naruszenie patentów przeciwko Apple w sporze dotyczącym 5G. spor

W odpowiedzi na najświeższe wiadomości Apple złożyło pozew przeciwko Ericssonowi. Apple jest też właścicielem kilku patentów, mówiących, że bezprzewodowa stacja bazowa Ericssona narusza jego prawa własności intelektualnej w zakresie bezprzewodowego ładowania i anten.

Warto zauważyć, że takie spory zwykle trwają dość długo. Wszystko sprowadza się do warunków, na jakich firmy zgadzają się na dalszą współpracę.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry