Krzysiek Borek24.09.2019
Apple Mac Pro będzie produkowany w USA

Mac Pro, którego Apple zdążyło już zapowiedzieć uchodzi za jeden z bardziej interesujących komputerów. Problem w tym, że mało kto jest zainteresowany jego mocą, a bardziej chodzi o miejsce jego produkcji.

Najnowszy komputer będzie produkowany w Teksasie, w tej samej fabryce co model z 2013 roku. Fabryka mieści się w Austin i właśnie tam wyprodukowano Maca Pro z rocznika 2013.

Produkcja na terenie Stanów Zjednoczonych oznacza, że ceny poszczególnych komponentów wzrosną nawet o 2,5 raza w porównaniu do poprzedniego modelu.

Teksas nie będzie jedynym stanem, który weźmie się za produkcję, ponieważ inne elementy będą produkowane w Arizonie, Maine, Nowym Meksyku, Nowym Yorku, Oregonie, Pennsylvanii i Vermont.

Ceny najnowszego modelu zaczynają się od 2999$, a kończą na prawie 6000$. Nie ma to związku z produkcją w Stanach Zjednoczonych, bo założeniem Apple jest sprzedaż komputera wyłącznie profesjonalistom.

Apple zapowiedziało Mac Pro podczas tegorocznego WWDC razem z monitorem Apple Pro XDR. Oba produkty trafią do sprzedaży przed końcem tego roku.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS