ea

Apple może kupić Electronic Arts

Electronic Arts, czyli amerykański producent oraz wydawca gier aktywnie negocjuje sprzedaż swojej firmy z Apple, Amazon i Disneyem.

Źródła w Puck News twierdzą, że szef EA Andrew Wilson próbował w ciągu ostatnich kilku lat sprzedać firmę różnym firmom, w tym Apple, Disney i Amazon. W ramach rozmów EA jest zainteresowana fuzją, która pozwoliłaby Wilsonowi pozostać prezesem połączonej spółki lub działu gier. EA pierwotnie negocjowało fuzję z NBCUniversal, ale nie udało im się dość do porozumienia.

Apple może kupić Electronic Arts ciekawostki Electronic Arts na sprzedaz, Electronic Arts, apple moze kupic Electronic Arts, apple moze kupic EA, Apple  Electronic Arts, czyli amerykański producent oraz wydawca gier aktywnie negocjuje sprzedaż swojej firmy z Apple, Amazon i Disneyem. EA 1

Electronic Arts stało się bardziej aktywna w negocjacjach po tym, jak Microsoft kupił Activision. W 2021 roku EA wydało 5 miliardów dolarów na zakup studiów gier. W tym samym czasie EA straciło licencje na gry FIFA i Star Wars.

Apple, Amazon i Disney odmówiły komentarza do tej sprawie.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry