iOS 17

Apple może ograniczyć działanie najbardziej oczekiwanej funkcji w iOS 17

Według informacji opublikowanych przez MacRumors, Apple może ograniczyć działanie najbardziej oczekiwanej funkcji w  iOS 17. O jakiej nowości mowa?

Według źródła, firma może przestrzegać nowego unijnego prawa “O rynkach cyfrowych” i zrobić to bardzo ostrożnie. Mark Gurman z Bloomberga uważa, że Apple może zezwolić na instalację aplikacji z pominięciem App Store tylko dla krajów UE, a programiści mogą zostać obciążeni dodatkową opłatą za taką możliwość.

Ta informacja może wpłynąć na sposób, w jaki korzystamy z naszych urządzeń Apple. Jeśli faktycznie tak się stanie, to użytkownicy na całym świecie nie będą mogli zainstalować na iPhone tego, co chcą. Dla przykładu, dla użytkowników w Europie może istnieć jakiś nieoczywisty i nieopłacalny dla deweloperów mechanizm omijania App Store, podczas gdy w innych regionach go nie będzie. To może być duży problem dla osób, które korzystają z urządzeń Apple, ale chcą mieć dostęp do innych aplikacji.

Apple może ograniczyć działanie najbardziej oczekiwanej funkcji w iOS 17 ciekawostki zmiany, użytkownicy, unijne prawo, stabilność, Oprogramowanie, ograniczenia, kontrola, konsekwencje, ios 17 supported devices, ios 17 siri po polsku, ios 17 kiedy, ios 17 jakie telefony, ios 17 jakie modele, ios 17 co nowego, ios 17 beta profile, iOS 17, ekosystem, dystrybucja aplikacji, deweloperzy, bezpieczenstwo, Apple, App Store  Według informacji opublikowanych przez MacRumors, Apple może ograniczyć działanie najbardziej oczekiwanej funkcji w  iOS 17. O jakiej nowości mowa? AppStore

Apple jest jednym z największych producentów sprzętu i oprogramowania na świecie. Ich produkty, takie jak iPhone, iPad i Mac, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Apple wychodzi z założenia, że kontrola nad swoim ekosystemem oprogramowania jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności swoich produktów. Dlatego firma ma restrykcyjne zasady dotyczące dystrybucji aplikacji na swojej platformie.

Jednak wiele osób krytykuje Apple za to podejście, uważając, że firma wykorzystuje swoją pozycję na rynku, aby ograniczać konkurencję. Ograniczanie możliwości instalowania aplikacji z pominięciem App Store może być jednym z przykładów takiego zachowania.

Warto również zauważyć, że to nie pierwszy raz, gdy Apple zmienia swoje zasady dotyczące dystrybucji aplikacji. W zeszłym roku firma zmieniła swoje zasady, aby umożliwić deweloperom korzystanie z systemów płatności innych firm, co było wynikiem zmiany prawa w Holandii.

Jak widzicie, informacja o tym, że Apple może ograniczyć funkcje iOS 17 tylko do niektórych regionów, może mieć duże konsekwencje dla użytkowników na całym świecie. Jeśli faktycznie tak się stanie, to może to wpłynąć na sposób, w jaki korzystamy z naszych urządzeń Apple. Będziemy musieli zaczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony firmy, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top