oled 1 onetechpl

Apple może zastosować hybrydową technologię OLED w przyszłych iPadach

Według publikacji serwisu The Elec, Apple planuje zainstalować hybrydowy ekran OLED w przyszłych iPadach. Co to znaczy?

Firma nie chce używać wyłącznie elastycznego OLED-a, jak w iPhone’ach, ponieważ duże panele mogą z czasem „zmarszczyć się”. Hybrydowa technologia  OLED, łączy zarówno sztywne, jak i elastyczne materiały paneli OLED. Dzięki temu grubość ekranu wynosi 0,4 mm, czyli jest o 0,3 mm cieńsza od konwencjonalnego OLED-a.

Apple może zastosować hybrydową technologię OLED w przyszłych iPadach ciekawostki OLED, iPad, hybrydowy oled  Według publikacji serwisu The Elec, Apple planuje zainstalować hybrydowy ekran OLED w przyszłych iPadach. Co to znaczy? iPad

Kiedy okazało się, że Apple planuje zastosować hybrydowy OLED w pierwszym iPadzie OLED, branża założyła, że ​​przyczyną jest redukcja kosztów.

Zrozumiałe jest jednak, że istnieje powód, dla którego Apple preferował hybrydowe OLED inne niż ta redukcja kosztów. Urzędnik z branży części powiedział: „Apple nienawidził faktu, że część ekranu produktu może wyglądać pomarszczona w oczach użytkownika podczas korzystania z elastycznego OLED”. Powiedział: „iPhone OLED ma ekran 5-7 cali, więc te cechy nie są dobrze ujawnione, ale jest to stosunkowo zauważalne w wielkoekranowych (10-20”) produktach IT.

Hybrydowe diody OLED są opracowywane przez Samsunga i LG, ale technologia nie będzie gotowa do masowej produkcji do 2024 roku.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top