ipados

Apple musi ulepszyć iPadOS. Dlaczego?

Apple musi ulepszyć system iPadOS. Dlaczego? W dzisiejszym wpisie postaramy się Wam to wytłumaczyć. Zmiana jest wręcz konieczna.

Apple zaskoczyło fanów na całym świecie wprowadzając pierwszy procesor z rodziny Apple Silicon, który trafił na kilka urządzeń w 2020 roku. Gigant z Cupertino pokazał, na co go stać wprowadzając nowe urządzenia z układami Apple Silicon, w tym iPada Pro. To jednak paradoksalnie stworzyło bardzo fundamentalny problem, a mianowicie to, że system operacyjny iPadOS jest obecnie największym ograniczeniem iPadów.

Apple musi ulepszyć iPadOS

Apple musi ulepszyć iPadOS. Dlaczego? ciekawostki iPadOS, iPad Pro  Apple musi ulepszyć system iPadOS. Dlaczego? W dzisiejszym wpisie postaramy się Wam to wytłumaczyć. Zmiana jest wręcz konieczna. iPadOS16

Ostatnio pojawiają się problemy dotyczące systemu operacyjnego iPadOS, który, jak już wspomniano, jest jednym z największych ograniczeń tabletów Apple. Pomimo świetnych możliwości sprzętowych, system nie pozwala na pełne wykorzystanie ich potencjału. Ponadto, brak w nim odpowiedniego multitaskingu jest bardzo irytujący dla użytkowników. iPadOS opiera się na mobilnym systemie iOS, ale nie różni się od niego zasadniczo. Apple wprowadziło funkcję Stage Manager, która ma pomóc w rozwiązaniu problemów z multitaskingiem, ale to nie jest idealne rozwiązanie. W związku z tym, mówi się, że Apple musi zbliżyć iPadOS do desktopowego macOS, optymalizując go pod kątem ekranów dotykowych.

Z tego wynika, że duże zmiany w iPadOS są nieuniknione. Obecny stan rzeczy jest mniej lub bardziej nie do utrzymania, ponieważ sprzęt Apple jest daleko przed tym, co może zaoferować oprogramowanie. Jeśli Apple nie przystąpi do zmian, chipsety komputerowe będą bezużyteczne na tabletach. Bez odpowiednich zmian, iPadOS nie będzie w stanie wykorzystać w pełni potencjału układów Apple Silicon, a to może prowadzić do ich bezużyteczności.

Apple musi skupić się na poprawie iPadOS i wprowadzeniu nowych funkcji, takich jak lepszy multitasking, czy też interfejs użytkownika podobny do macOS. W ten sposób urządzenia z chipsetami Apple Silicon będą mogły być wykorzystane w pełni, zapewniając użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia. Oczekujemy, że Apple podejmie te kroki w przyszłości i pokaże, na co stać tę firmę.

A jakie jest Wasze zdanie z tym temacie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top