Apple musi zapłacić prawie miliard dolarów za naruszenie praw patentowych ciekawostki kara  Apple musi zapłacić 440 milionów dolarów po tym, jak Sąd Apelacyjny w USA nie zmienił decyzji poprzedniej instancji. Firma nielegalnie używała patentów VirnetX. Ale to nie wszystko. FaceTime

Apple musi zapłacić prawie miliard dolarów za naruszenie praw patentowych

Apple musi zapłacić 440 milionów dolarów po tym, jak Sąd Apelacyjny w USA nie zmienił decyzji poprzedniej instancji. Firma nielegalnie używała patentów VirnetX. Ale to nie wszystko.

Historia konfliktu między Apple i VirnetX rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy VirnetX oskarżył Apple o naruszenie patentów używanych w FaceTime. Od tego czasu prawnicy firm spotykali się regularnie w sądach.

Apple musi zapłacić prawie miliard dolarów za naruszenie praw patentowych ciekawostki kara  Apple musi zapłacić 440 milionów dolarów po tym, jak Sąd Apelacyjny w USA nie zmienił decyzji poprzedniej instancji. Firma nielegalnie używała patentów VirnetX. Ale to nie wszystko. faceyime

W 2016 roku sąd orzekł, że Apple powinno zapłacić 302 miliony USD na rzecz VirnetX. Następnie kwota wzrosła do 440 milionów dolarów. Nie jest to jedyna kwota.

Apple musi również zapłacić 502,6 milionów dolarów w innym przypadku. Prawnicy VirnetX byli w stanie udowodnić, że cztery inne patenty patenty VirnetX były nielegalnie używane w FaceTime i iMessage. Zatem w sumie Apple musi zapłacić VirnetX 942 milionów dolarów.

Przedstawiciele Apple powiedzieli, że są rozczarowani decyzją sądu i ponownie złożą apelację.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top