prywatnosc

Apple naprawia lukę w iOS 15, która mogła ujawnić dane Apple ID

Wraz z wydaniem iOS 15 firma Apple naprawiła dwie niebezpieczne luki w zabezpieczeniach, które mogły ujawnić prywatne informacje Apple ID użytkowników i historię wyszukiwania w aplikacji.

Jak potwierdziło samo Apple, informacje te mogły zostać wysłane do złośliwych aplikacji innych firm i umożliwić im zastąpienie preferencji prywatności użytkowników.

Apple naprawia lukę w iOS 15, która mogła ujawnić dane Apple ID ciekawostki luki w iOS 15, iOS 15, blad w iOS 15  Wraz z wydaniem iOS 15 firma Apple naprawiła dwie niebezpieczne luki w zabezpieczeniach, które mogły ujawnić prywatne informacje Apple ID użytkowników i historię wyszukiwania w aplikacji. iOS15 10 2

Problem został odkryty przez programistę Steve’a Troughtona-Smitha. Atakujący mogli nie tylko znaleźć dane osobowe właściciela iPhone’a, ale także skopiować zapytania wyszukiwania z innych aplikacji. Firma naprawiła błąd, wprowadzając dodatkowe ograniczenia dla aplikacji firm trzecich.

Firma nie ujawniła, czy ten exploit był rzeczywiście wykorzystywany przed wydaniem poprawki.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry