Apple nauczyło HomePod rozpoznawać charakterystyczne dźwięki. Głośnik jest w stanie rozpoznać dźwięk mikrofalówki, czy pukanie do drzwi polecane, ciekawostki Wideo, HomePod rozpoznaje róźne dźwięki, HomePod, Apple  Inżynierowie Apple wraz z naukowcami z Carnegie Mellon University nauczyli HomePod rozpoznawać różne charakterystyczne dźwięki. Zobaczcie wideo. HomePod

Apple nauczyło HomePod rozpoznawać charakterystyczne dźwięki. Głośnik jest w stanie rozpoznać dźwięk mikrofalówki, czy pukanie do drzwi

Inżynierowie Apple wraz z naukowcami z Carnegie Mellon University nauczyli HomePod rozpoznawać różne charakterystyczne dźwięki. Zobaczcie wideo.

System nazwano Listen Learner. Jak widzicie na poniższym wideo w momencie, gdy HomePod usłyszy jakiś dźwięk typu pukanie do drzwi, czy dźwięk zakończenia pracy mikrofalówki zada proste pytanie. Co to za dźwięk? Wystarczy wtedy odpowiedzieć, na przykład. że to kuchenka mikrofalowa, aby HomePod zapamiętał dźwięk.

Do czego jest to potrzebne? Na powyższym wideo widać, że w momencie, gdy HomePod usłyszy zapisany wcześniej dźwięk wysyłana jest informacja na nasz iPhone przykładowo o zakończeniu pracy kuchenki mikrofalowej, czy o tym, że puka ktoś do naszych drzwi.

Super sprawa!

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry