paski 2

Apple nie wypuści skórzanych pasków do Apple Watch Series 9

Według najnowszych doniesień, Apple może zrezygnować z produkcji skórzanych pasków do swojego najnowszego modelu zegarka, Apple Watch Series 9.

To decyzja, która zgodnie z ekspertami, wskazuje na rosnący nacisk korporacji na zrównoważony rozwój i ekologiczność.

Dziennikarz Mark Gurman z Bloomberga podkreśla, że to podejście może mieć poważne implikacje dla długoterminowej współpracy Apple z marką luksusową Hermès.

Dla przypomnienia dodamy, że Hermès to francuska marka luksusowa założona w 1837 roku. Z biegiem lat, firma zaczęła rozszerzać swoją ofertę, włączając w nią odzież, akcesoria, perfumy i różnego rodzaju towary luksusowe. Hermès jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych domów mody na świecie, znane z takich ikonicznych produktów jak torebka Birkin czy szalik Carré. Wracając jednak do tematu…

Najnowsze informacje zdają się potwierdzać obserwacje, że w ostatnim miesiącu firma oferowała swoim pracownikom skórzane akcesoria i paski Hermès do zegarków Apple Watch po znacznie obniżonych cenach. W niektórych przypadkach rabat wynosił aż 90%, co zdaje się wskazywać na opróżnianie magazynów.

Apple nie wypuści skórzanych pasków do Apple Watch Series 9 ciekawostki skórzane paski, Hermes, Apple Watch Series 9  Według najnowszych doniesień, Apple może zrezygnować z produkcji skórzanych pasków do swojego najnowszego modelu zegarka, Apple Watch Series 9. Hermes Apple Watch Series 4

Ciekawym przykładem jest pasek Apple Hermès o detalicznej cenie 850 dolarów, oferowany pracownikom za zaledwie 85 dolarów. Akcja ta trwa, mimo że wiele modeli pasków Hermès jest oficjalnie niedostępnych. Gurman zauważa również, że nie tylko paski do zegarków są objęte przecenami. Inne akcesoria, takie jak pętle Solo Loop w różnych kolorach i stacje ładowania MagSafe, są również sprzedawane w znacznie obniżonych cenach.

Ostatnie spekulacje również sugerują, że Apple zamierza wprowadzić na rynek alternatywy dla skórzanych etui do iPhone’a 15, znane jako “FineWoven. Materiał ten miałby znacznie mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z tradycyjnymi skórzanymi etui.

Jak widzicie, zrezygnowanie z skórzanych pasków do Apple Watch Series 9 wydaje się być częścią szerszej strategii firmy skierowanej na zrównoważony rozwój i ekologiczność. To kierunek, który może również wpłynąć na inne produkty i akcesoria oferowane przez Apple. Wszystko wskazuje na to, że ekologia zaczyna odgrywać coraz większą rolę w długoterminowej strategii tej technologicznej potęgi.

Co o tym myślicie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 123

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top