bateria 3

Apple nieznacznie zwiększy baterię w iPhone 16, ale zmniejszy ją w iPhone 16 Plus

W sieci pojawiły się nowe doniesienia dotyczące nadchodzącej linii produktów Apple, a konkretnie przyszłych modeli smartfonów serii iPhone 16.

Znany w branży technologicznej pod pseudonimem Majin Bu, źródło uchodzi za wiarygodne dzięki swojej historii trafnych przewidywań. Tym razem podzielił się on informacjami na temat planowanych przez Apple zmian w specyfikacji baterii przyszłych wersji iPhone’a.

Zgodnie z przeciekami, producent z Cupertino zamierza dokonać niewielkich modyfikacji w pojemności baterii w swoich flagowych urządzeniach. Mianowicie, model iPhone 16 oraz wariant iPhone 16 Pro Max mają być wyposażone w baterie o nieco większej pojemności w porównaniu do swoich poprzedników. Z drugiej strony, wersja iPhone 16 Plus ma otrzymać baterię o nieznacznie mniejszej pojemności, co może zaskakiwać biorąc pod uwagę trend zwiększania autonomii urządzeń mobilnych.

Pojemność baterii iPhone 16, 16 Plus i iPhone 16 Pro Max

Apple nieznacznie zwiększy baterię w iPhone 16, ale zmniejszy ją w iPhone 16 Plus ciekawostki pojemność baterii iPhone 16 Pro Max, pojemność baterii iPhone 16 Plus, pojemność baterii iPhone 16, iPhone 16 Pro, iPhone 16, bateria, 2024  W sieci pojawiły się nowe doniesienia dotyczące nadchodzącej linii produktów Apple, a konkretnie przyszłych modeli smartfonów serii iPhone 16. iPhone16Pro bateria

Szczegółowe dane sugerują, że pojemność baterii w modelu iPhone 16 wzrośnie o 6% osiągając wartość 3561 mAh. Natomiast iPhone 16 Pro Max ma zaoferować baterię o pojemności 4676 mAh, co stanowi wzrost o 5% w stosunku do poprzednika. Z kolei w modelu iPhone 16 Plus zaplanowano redukcję pojemności baterii o 9%, co przekłada się na wartość 4006 mAh.

Ciekawostką jest również powrót Apple do stosowania baterii o kształcie prostokątnym w modelu „iPhone 16 Pro” Max, zamiast dotychczasowych baterii w kształcie litery L. Ta zmiana może mieć wpływ na konstrukcję wewnętrzną urządzenia oraz optymalizację miejsca, co z kolei może przekładać się na inne aspekty funkcjonalności urządzenia, takie jak rozmieszczenie komponentów czy efektywność chłodzenia.

Warto zaznaczyć, że na obecnym etapie brak jest informacji dotyczących modelu iPhone 16 Pro. Nie wiadomo, czy i jakie zmiany w pojemności baterii zostaną wprowadzone w tej wersji urządzenia. Biorąc pod uwagę strategię Apple, można przypuszczać, że firma dokona starannej analizy potrzeb użytkowników oraz trendów rynkowych przed podjęciem ostatecznych decyzji dotyczących specyfikacji technicznej.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 234

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top