Apple obniża o połowę prowizję w App Store, ale nie wszystkim polecane, ciekawostki   Dzisiaj, 18 listopada, Apple ogłosiło, że obniży prowizję w App Store z aktualnych 30% do 15% w ramach nowego programu App Store Small Business. oplaty AppStore

Apple obniża o połowę prowizję w App Store, ale nie wszystkim

Dzisiaj, 18 listopada, Apple ogłosiło, że obniży prowizję w App Store z aktualnych 30% do 15% w ramach nowego programu App Store Small Business.

Od 1 stycznia 2021 roku wszyscy programiści zarabiający mniej niż 1 milion dolarów rocznie będą płacić Apple 15% prowizji od sprzedaży aplikacji, subskrypcji i zakupów w aplikacji. Dla wszystkich pozostałych prowizja pozostanie taka sama – 30%. Jeżeli dochód dewelopera uczestniczącego w programie przekroczy 1 milion dolarów do końca 2021 roku, zostanie automatycznie przeniesiony na stawkę 30%.

Apple obniża o połowę prowizję w App Store, ale nie wszystkim polecane, ciekawostki   Dzisiaj, 18 listopada, Apple ogłosiło, że obniży prowizję w App Store z aktualnych 30% do 15% w ramach nowego programu App Store Small Business. AppStore

Apple powiedziało, że obniżka opłat w App Store ma na celu wsparcie właścicieli małych firm w ?burzliwych czasach?.

Przypominamy, że na początku tego roku Apple było przedmiotem kontroli amerykańskich organów antymonopolowych z powodu skarg deweloperów, którzy uważają, że firma ustaliła zbyt wysoką opłatę. Epic Games było inicjatorem tej sprawy.

Co ciekawe, dzisiejsze ogłoszenie obliżnki dla małych firm wpłynie na proces sądowy pomiędzy Apple i Epic na korzyść producenta iPhone’a. Ponadto programiści Fortnite nie będą już mogli narzekać, że Apple dławi małe firmy.

Pozostałe informacje

MacBook z czipem M1

Najnowsze systemy Apple

Beta testy

iOS 14 ? Sztuczki i triki

Testy iPhone 12 / 12 Pro

Inne

Źródło:
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry