Apple

Apple oficjalnie poinformowało, czy będzie grzebać w naszych zdjęciach i filmach w iCloud

Apple oficjalnie poinformowało, że rezygnuje z planów wykrywania materiałów CSAM w iCloud. Pisze o tym serwis MacRumors i wyjaśnia.

Przypomnijmy, że wcześniej Apple wyszło z inicjatywą i rozpoczęło wdrażanie i testowanie własnego systemu wykrywania zdjęć i filmów przedstawiających wykorzystanie seksualne dzieci i nieletnich (CSAM). W tym celu specjalne algorytmy (i dalej, przeszkoleni pracownicy), skanowały i przeglądały wątpliwe treści medialne znajdujące się w chmurowych magazynach użytkowników. Ten news wywołał sporo szumu.

Apple oficjalnie poinformowało, czy będzie grzebać w naszych zdjęciach i filmach w iCloud ciekawostki CSAM, Apple  Apple oficjalnie poinformowało, że rezygnuje z planów wykrywania materiałów CSAM w iCloud. Pisze o tym serwis MacRumors i wyjaśnia. zdjecia

Temat na jakiś czas ucichł, ale teraz Apple postanowiło do niego wrócić i poinformować, że całkowicie rezygnuje z wyszukiwania CSAM w osobistych zdjęciach i filmach użytkowników iCloud.

“Po szerokich konsultacjach … zdecydowaliśmy się nie posuwać naprzód naszego wcześniej proponowanego narzędzia do wykrywania CSAM w zdjęciach iCloud. Dzieci mogą być chronione bez firm zaglądających w dane osobowe, a my będziemy nadal współpracować z rządami, rzecznikami praw dziecka i innymi firmami, aby pomóc chronić młodych ludzi, zachować ich prawo do prywatności i uczynić internet bezpieczniejszym miejscem dla dzieci i dla nas wszystkich – cytował Apple.

Niektórzy krytycy twierdzili wcześniej, że funkcja wyszukiwania zdjęć CSAM stworzy w urządzeniach backdoora i może zostać wykorzystana przez władze i agencje wywiadowcze do szpiegowania użytkowników.

Wcześniej informowaliśmy o dziwnym błędzie iCloud – w bibliotece mediów w chmurze niektórych użytkowników tymczasowo pojawiały się cudze zdjęcia i filmy, podczas gdy ich własne były uszkodzone. A co Ty o tym sądzisz? Jakie jest Twoje zdanie? Daj znać w komentarzach.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top