trybblokady

Apple ogłasza nowy tryb blokady w iOS 16 z „ekstremalnym” poziomem bezpieczeństwa

Apple wprowadzi nową funkcję bezpieczeństwa o nazwie Lockdown Mode w iOS 16 i macOS Ventura, która ma na celu wzmocnienie ochrony użytkowników “wysokiego ryzyka”.

Apple ogłosiło dwie innowacje w ramach zobowiązania do “ochrony użytkowników przed wysoce ukierunkowanym oprogramowaniem szpiegowskim”, takim jak te stworzone przez NSO Group.

Dla użytkowników, którzy mogą znaleźć się w ryzykownych sytuacjach ze względu na swoją rolę, czy to polityczną, czy biznesową, Apple wprowadza tryb Lockdown. Jest to ekstremalny i opcjonalny system ochrony dla osób, które spotykają się z “poważnymi i ukierunkowanymi zagrożeniami dla ich bezpieczeństwa cyfrowego”.

Apple ogłasza nowy tryb blokady w iOS 16 z „ekstremalnym” poziomem bezpieczeństwa ciekawostki nowy tryb blokady w ios 16, macOS Ventura, lockdown mode, ipados 16, iOS 16  Apple wprowadzi nową funkcję bezpieczeństwa o nazwie Lockdown Mode w iOS 16 i macOS Ventura, która ma na celu wzmocnienie ochrony użytkowników "wysokiego ryzyka". Lockdown Mode

Gdy tryb Lockdown jest włączony, system automatycznie blokuje większość załączników wiadomości, wyłącza złożone technologie internetowe, takie jak kompilacja JavaScript just-in-time, przerywa przewodowe połączenia danych i uniemożliwia instalację profili konfiguracyjnych.

Innymi słowy, mechanizm wzmocni bezpieczeństwo urządzenia poprzez ograniczenie funkcjonalności systemu. Apple tłumaczy, że wysokie bezpieczeństwo iOS i macOS zostało stworzone z myślą o przeciętnym użytkowniku, ale są wyjątkowe przypadki, które wymagają dodatkowego kroku. Z tego powodu Lockdown Mode wdroży nowe zabezpieczenia i zostanie zintegrowany z iOS 16, iPadOS 16 i macOS Ventura.

Apple stwierdza również, że z czasem będzie wzmacniać Lockdown Mode, dodając nowe zabezpieczenia.

Firma postanowiła także przekazać 10 milionów dolarów dotacji, wraz z wszelkimi odszkodowaniami wyrządzonymi przez grupę NSO, organizacjom, które “badają, ujawniają i zapobiegają wysoce ukierunkowanym cyberatakom”.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry