Tap to Pay

Apple ogłasza oficjalną premierę Tap to Pay

Podczas WWDC22 firma Apple powiedziała, kiedy będzie miała miejsce premiera Tap to Pay, czyli funkcji, która zmienia iPhone w terminal płatniczy.

Tap to Pay w telefonie iPhone zostanie wprowadzona do końca miesiąca, dzięki czemu handlowcy i freelancerzy w USA będą mogli używać smartfonu jako terminala płatniczego.

Apple ogłasza oficjalną premierę Tap to Pay ciekawostki tap to pay, premiera Tap to Pay, jak działa Tap to Pay, co to jest tap to pay  Podczas WWDC22 firma Apple powiedziała, kiedy będzie miała miejsce premiera Tap to Pay, czyli funkcji, która zmienia iPhone w terminal płatniczy. terminal1

Apple wyjaśnia, że funkcja “Tap to Pay on iPhone” pozwoli sprzedawcom akceptować płatności zbliżeniowe za pośrednictwem obsługiwanych aplikacji iOS, po prostu za pomocą iPhone’a XS lub nowszych modeli. W momencie dokonywania płatności sprzedawca po prostu poprosi klienta, aby trzymał swojego iPhone’a lub Apple Watch (Apple Pay), zbliżeniową kartę kredytową lub debetową albo inny cyfrowy portfel w pobliżu iPhone’a osoby, która ma ją odebrać, a płatność zostanie bezpiecznie zrealizowana przy użyciu technologii NFC.

Obecnie handlowcy, którzy chcą akceptować płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu iPhone, muszą korzystać z dodatkowego sprzętu, takiego jak Square Reader, który działa bezprzewodowo lub za pośrednictwem złącza Lightning.

Firma Apple współpracuje z kilkoma partnerami w ramach projektu Tap to Pay na telefonie iPhone, w tym z firmami Square, Stripe, GoDaddy, Chase i innymi. Wstępne testy rozpoczęły się w niektórych sklepach Apple Store, a do końca miesiąca wszyscy sprzedawcy w USA będą mogli włączyć tę usługę, która następnie do końca roku pojawi się w innych krajach.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry