apple 1

Apple ogłosiło wyniki finansowe za I kwartał 2023 roku

Firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał fiskalny 2023 r. Odpowiada to czwartemu kwartałowi kalendarzowemu 2022 r., czyli miesiącom październik, listopad i grudzień.

W tym kwartale Apple odnotowało przychody w wysokości 117,2 mld USD i kwartalny zysk netto w wysokości 30,0 mld USD, co oznacza niewielki spadek w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku, w którym przychody wyniosły 123,9 mld USD, a kwartalny dochód netto wyniósł 34,6 mld USD.

Przychody Apple spadły o około 5% rok do roku, co jest większym spadkiem niż oczekiwali analitycy, ponieważ firma zmagało się z kilkoma problemami z dostawami iPhone’ów. Niestety odnotowało również spadek w segmencie komputerów Mac i urządzeń do noszenia. Marża brutto za kwartał wyniosła 43,0%, w porównaniu do 43,8% w kwartale poprzedniego roku. Apple zadeklarowało również kwartalną wypłatę dywidendy w wysokości 0,23 USD na akcję, płatną 16 lutego akcjonariuszom zarejestrowanym na dzień 13 lutego.

Tradycyjnie przypominamy, że od pewnego czasu firma nie podaje ilości sprzedanych egzemplarzy w podziale na pojedyncze segmenty produktowe, zamiast tego prezentuje podział przychodów według kategorii produktowych:

  • iPhone – 56,1%
  • Usługi – 17,7%
  • Mac – 6,6%
  • Urządzenia do noszenia, dom, akcesoria – 11,5%
  • iPad – 8%

Apple ogłosiło wyniki finansowe za I kwartał 2023 roku ciekawostki wyniki finansowe Apple  Firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał fiskalny 2023 r. Odpowiada to czwartemu kwartałowi kalendarzowemu 2022 r., czyli miesiącom październik, listopad i grudzień. apple 1

Pomimo ogólnie słabych wyników finansowych, usługi Apple ustanowiły nowy rekord przychodów. Ponadto Tim Cook powiedział, że ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie korzysta obecnie z urządzeń Apple.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top