Apple ogranicza dostawy iPadów, aby skupić się na produkcji iPhone ciekawostki iPhone, iPad  Jak donosi Nikkei Asia, Apple ograniczyło dostawy iPadów na całym świecie i nadało priorytet produkcji iPhone'a . Jest to spowodowane niedoborem czipów. iPad 1300x700

Apple ogranicza dostawy iPadów, aby skupić się na produkcji iPhone

Jak donosi Nikkei Asia, Apple ograniczyło dostawy iPadów na całym świecie i nadało priorytet produkcji iPhone’a . Jest to spowodowane niedoborem czipów.

Pomimo tego, że Apple generalnie radzi sobie lepiej niż inni producenci gadżetów z globalnym niedoborem chipów, firma musiała ograniczyć produkcję iPada pod koniec zeszłego roku, i nadać priorytet produkcji iPhone 13.

Na początku grudnia Apple zaczęło przekazywać niektóre pasujące komponenty iPada do produkcji iPhone’a 13, aby zapewnić nieprzerwane dostawy smartfonów przed Nowym Rokiem. Spowodowało to, że w niektórych krajach czas oczekiwania na nowe iPady wynosił do dwóch miesięcy.

Apple ogranicza dostawy iPadów, aby skupić się na produkcji iPhone ciekawostki iPhone, iPad  Jak donosi Nikkei Asia, Apple ograniczyło dostawy iPadów na całym świecie i nadało priorytet produkcji iPhone'a . Jest to spowodowane niedoborem czipów. iPhone1

Obecnie w wielu krajach czas oczekiwania na dostawę iPad i iPad mini wynosi aż 5-6 tygodni, iPad Pro 3-4 tygodnie, a iPad Air 1-2 tygodnie.

Dodatkowo na dostawy iPadów wpływa fakt, że tablety wymagają większej liczby sterowników ekranu. Są produkowane na przestarzałym sprzęcie, więc fabryki nie radzą sobie z dużą liczbą zamówień.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top