Netflix

Apple ograniczyło odtwarzanie Netflix i innych usług przez iPhone!

Fani Netflixa, Amazon Prime Video, HBO Max, Disney+ i innych usług streamingowych muszą przełknąć dość zaskakujące duże ograniczenie ze strony Apple.

Po zainstalowaniu iOS 16 nie można już odtwarzać treści chronionych DRM z iPhone’a i iPada przez adaptery HDMI. Nie tak dawno temu właściciele starszych Apple TV zaczęli narzekać, że AirPlay przestał odtwarzać treści DRM na ich telewizorach po zainstalowaniu iOS 16 na iPhone’ach, mimo że screen mirroring lub treści bez DRM nadal działały bez problemu.

DRM (Digital Rights Management) to technologia, która służy do ochrony praw autorskich cyfrowych treści, takich jak muzyka, filmy, gry komputerowe i inne. Teściowie chronieni przez DRM są plikami cyfrowymi, które są zabezpieczone przed nieautoryzowanym udostępnianiem lub kopiowaniem. Oznacza to, że aby móc korzystać z takich treści, trzeba posiadać specjalne oprogramowanie lub urządzenie, które pozwoli na odczytanie i odszyfrowanie pliku. Celem DRM jest ochrona praw autorskich i zapobieganie piractwu cyfrowemu.

Apple ograniczyło odtwarzanie Netflix i innych usług przez iPhone! ciekawostki Netflix  Fani Netflixa, Amazon Prime Video, HBO Max, Disney+ i innych usług streamingowych muszą przełknąć dość zaskakujące duże ograniczenie ze strony Apple. netflix 1 1

Ostatnio pojawia się coraz więcej skarg, że treści DRM nie można odtworzyć przez adapter Lightning-HDMI, a nawet adapter USB-C-HDMI w iPadach. Podczas gdy użytkownicy początkowo myśleli, że to błąd, wsparcie Netflixa i innych usług powinno było powiedzieć im w poprzednich dniach, że jest to oczekiwane zachowanie związane z iOS 16. Te są oczywiście bezlitosne.

Choć na pierwszy rzut oka odtwarzanie Netflixa i innych serwisów przez adaptery HDMI może wydawać się banalne, jest wręcz przeciwnie.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top