iphone fold

Apple opatentowało superodpornego, elastycznego iPhone’a!

Ostatnio w świecie fanów Apple pojawiały się plotki o rychłym pojawieniu się elastycznego iPhone’a, który miałby być bardziej odporny na uszkodzenia.

Teraz okazuje się, że firma rzeczywiście pracuje nad taką technologią. Na podstawie nowego zgłoszenia patentowego, opublikowanego niedawno, wynika, że Apple opracowało sposób, który pozwoliłby na wykrycie upadku iPhone’a lub iPada z elastycznym ekranem i natychmiastowe złożenie urządzenia, aby zminimalizować ewentualne uszkodzenia.

Oprócz urządzeń składanych, Apple skupia się także na rolowanych ekranach. Wszystkie takie rozwiązania mają na celu przedstawienie większego wyświetlacza na stosunkowo małym urządzeniu, ale w grę wchodzi większa podatność wyświetlacza na uszkodzenia. Dlatego też Apple pracuje nad technologią, która pozwoliłaby na ochronę takich produktów.

Apple opatentowało superodpornego, elastycznego iPhone'a! ciekawostki składany iPhone, iphone fold, iPhone  Ostatnio w świecie fanów Apple pojawiały się plotki o rychłym pojawieniu się elastycznego iPhone'a, który miałby być bardziej odporny na uszkodzenia. patrnt apple

W zgłoszeniu patentowym, zatytułowanym “Self-Retractable Display Devices and Drop Detection Screen Protection Techniques”, opisane są sposoby ochrony takich produktów. Apple sugeruje, że zamiast delikatnego wygięcia lub delikatnego połączenia, wyświetlacz można odłączyć lub złożyć, aby chronić ekran. W przypadku wykrycia upadku, urządzenie odpowiednio zareaguje i schowa ekran, aby zapewnić ochronę delikatnego wyświetlacza przed uderzeniem w ziemię.

Apple przewiduje, że proces ten może obejmować aktywację mechanizmu zwalniającego zawias między pierwszym a drugim wyświetlaczem urządzenia elektronicznego, gdy przyspieszenie pionowe przekroczy z góry określony próg. Taka wizja bardzo dobrze pasowałaby do składanego iPhone’a lub iPada, gdzie tak naprawdę byłyby to dwa urządzenia połączone zawiasem. Apple mówi dalej w patencie, że jeśli uwolnienie nie jest możliwe dla konkretnego urządzenia, wyświetlacz może się złożyć w odpowiedzi na upadek.

Według Apple, nawet przechylenie wyświetlacza pod kątem mniejszym niż 180 stopni może zapewnić pewną ochronę, ponieważ urządzenie mobilne może uderzać w krawędzie zamiast w sam wyświetlacz. Mówi się również, że chowane urządzenia chowają wyświetlacz, jeśli zostaną przekroczone z góry określone granice przyspieszenia.

Apple opatentowało superodpornego, elastycznego iPhone'a! ciekawostki składany iPhone, iphone fold, iPhone  Ostatnio w świecie fanów Apple pojawiały się plotki o rychłym pojawieniu się elastycznego iPhone'a, który miałby być bardziej odporny na uszkodzenia. iphone fold 1

Zgłoszenie patentowe zostało przypisane wynalazcom Hoon Sik Kim i Michaelowi B. Wittenbergowi, którzy wcześniej pracowali nad szczegółami konceptu składanego iPhone’a, w tym nad możliwością zastosowania w nim ząbkowanych zawiasów. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Apple opatentowało innowacyjną technologię. Firma często zgłasza patenty na nowe rozwiązania technologiczne, ale nie oznacza to, że każdy z tych patentów zostanie wykorzystany w praktyce.

Mimo to, patenty te dają nam wgląd w to, jakie koncepcje i projekty pracujący w Apple zespół maja w planach. W przypadku opatentowanej przez firmę technologii superodpornych, elastycznych ekranów istnieje spora szansa na to, że już wkrótce zobaczymy ją w praktyce.

Czy elastyczny iPhone z taką technologią okaże się hitem rynkowym? Czy klienci będą zainteresowani tym nowym modelem urządzenia? Tego na razie nie wiadomo, ale jeśli Apple wprowadzi na rynek iPhone’a lub iPada z taką innowacyjną technologią, z pewnością wywoła to spore zainteresowanie wśród fanów marki i nie tylko.

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top