iPhone 14

Apple opracowało niedrogi Apple Pencil dla iPhone 14

Według informatora z portalu Weibo, Apple w ostatniej chwili zrezygnowało z wypuszczenia Apple Pencil za 49 dolarów dla iPhone 14 i iPada 10. generacji.

Ta wersja Apple Pencil oferowała kompatybilność z iPhone’ami.

Apple pracuje nad nowym Apple Pencil, o nazwie kodowej “Marker”, który ma zostać odsłonięty podczas wrześniowego keynote iPhone’a 14. Apple podobno celował w cenę 49 dolarów za to akcesorium, co czyni go znacznie tańszym niż Apple Pencil pierwszej generacji i Apple Pencil 2.

Ze względu na niższą cenę, wypadałoby pójść na pewne kompromisy. Ten tani Apple Pencil nie zawierał technologii wykrywania nacisku, ani nie miał w środku baterii. Zamiast akumulatora, Apple opracowało chip, który miałby zasilać pióro poprzez ekran, podobnie jak to zrobił Samsung ze swoim S-Penem.

Apple opracowało niedrogi Apple Pencil dla iPhone 14 ciekawostki iPhone 14, Apple Pencil dla iPhone 14, Apple Pencil  Według informatora z portalu Weibo, Apple w ostatniej chwili zrezygnowało z wypuszczenia Apple Pencil za 49 dolarów dla iPhone 14 i iPada 10. generacji. ApplePencil 3

Co najciekawsze, ten Apple Pencil miałby działać również z iPhone’ami. Apple Pencil pierwszej generacji oraz Apple Pencil 2 nie współpracują z iPhone’ami i jest to pomysł, który Apple rozważało w przeszłości kilka razy. Nie wiemy jednak, czy nowy Apple Pencil byłby kompatybilny tylko z urządzeniami z serii iPhone 14 Pro, czy również z wcześniejszymi modelami.

Nie wiadomo również, dlaczego Apple zezłomowało plany dotyczące tej “markerowej” wersji Apple Pencil, ale decyzja została podobno podjęta w ostatniej chwili. Podobno Apple wyprodukowało już ponad milion sztuk, nie mała liczba jak na akcesorium, które zapewne byłoby niszowe.

Co sądzicie o tym ewentualnym tanim Apple Pencil?

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top