App Store

Apple opracowuje mechanizm instalowania aplikacji spoza App Store

Bloomberg donosi, że Apple planuje zezwolić w Europie na pobieranie aplikacji spoza App Store. Dlaczego firma szykuje taką zmianę?

Zmiana pozwoli użytkownikom na pobieranie aplikacji spoza firmowego sklepu z aplikacjami. Oznacza to, że deweloperzy nie musieliby płacić 15-30% prowizji.

Apple opracowuje mechanizm instalowania aplikacji spoza App Store ciekawostki Apple, App Store  Bloomberg donosi, że Apple planuje zezwolić w Europie na pobieranie aplikacji spoza App Store. Dlaczego firma szykuje taką zmianę? AppStore

App Store to sklep internetowy z aplikacjami na urządzenia z systemem operacyjnym iOS firmy Apple. Umożliwia on użytkownikom pobieranie oraz zakup aplikacji, gier i innych dodatków do ich urządzeń. App Store jest dostępny w wielu krajach na całym świecie i oferuje setki tysięcy różnych aplikacji. Wiele z nich jest dostępnych za darmo, ale wiele też jest płatnych. App Store umożliwia użytkownikom łatwe i wygodne zarządzanie aplikacjami na ich urządzeniach oraz uaktualnianie ich do najnowszych wersji. Jest to jeden z popularnych sklepów z aplikacjami dla urządzeń z systemem iOS.

Jeśli inne kraje wprowadzą podobne przepisy jak UE, alternatywne sklepy z aplikacjami mogą powstać poza Unią Europejską. Według publikacji, pracownicy zajmujący się tworzeniem i utrzymaniem oprogramowania pracują nad odblokowaniem “kluczowych elementów platform Apple”, przy czym Apple wykorzystuje “znaczną ilość zasobów”, aby dokonać zmiany.

Apple planuje wydać innowację w 2023 roku wraz z wydaniem iOS 17. Niektórzy pracownicy zauważają, że ta zmiana może znacznie wpłynąć na dostępność nowych funkcji w nowym systemie operacyjnym. Aby chronić użytkowników przed zagrożeniami związanymi z pobieraniem plików z innych źródeł, Apple rozważa wprowadzenie pewnych wymogów bezpieczeństwa.

Co o tym myślisz?

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top