iphone13 pro 2

Apple opracowuje skaner ciała Body ID dla iPhone

Firma Apple, znana z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, opracowała kolejny przełomowy gadżet. Body ID – skaner ciała dla iPhone.

Skaner ciała, który ma zostać wprowadzony do iPhone w przeciwieństwie do obecnie dostępnych systemów, Body ID będzie w stanie nie tylko rozpoznawać tożsamość użytkownika, ale także monitorować jego stan zdrowia.

Według opisu zawartego w patentach, urządzenie będzie w stanie dokładnie zeskanować i przeanalizować ciało użytkownika w pełnej wysokości lub poszczególnych częściach w serii klatek. W tym celu wykorzystana zostanie specjalna technologia obrazowania, pozwalająca na nagrywanie wideo, gdy użytkownik oddycha lub się porusza. Takie rozwiązanie pozwoli na śledzenie zmian w kondycji fizycznej człowieka oraz wykrywanie nagromadzenia się tłuszczu w określonych obszarach ciała, takich jak policzki czy szyja.

Apple opracowuje skaner ciała Body ID dla iPhone ciekawostki iPhone, Body ID  Firma Apple, znana z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, opracowała kolejny przełomowy gadżet. Body ID - skaner ciała dla iPhone. body1

Zgromadzone przez skaner Body ID dane będą miały charakter medyczny i umożliwią użytkownikowi zbudowanie ogólnego obrazu swojego stanu zdrowia. W oparciu o zebrane informacje, urządzenie będzie w stanie zaproponować odpowiedni tryb treningowy oraz udzielić porad dotyczących dopasowania sylwetki. Możliwe, że skaner Body ID pozwoli na wskazanie konkretnych obszarów ciała, które wymagają szczególnej uwagi i pomoże w ich poprawie.

Apple opracowuje skaner ciała Body ID dla iPhone ciekawostki iPhone, Body ID  Firma Apple, znana z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, opracowała kolejny przełomowy gadżet. Body ID - skaner ciała dla iPhone. body2

Zastosowanie takiego skanera może przyczynić się do poprawy kondycji fizycznej użytkowników i zwiększenia świadomości na temat ich zdrowia.

Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy komercyjna wersja skanera Body ID zostanie wprowadzona na rynek. Jednak już teraz widać, że Apple stawia na innowacyjność i coraz bardziej zwraca uwagę na zdrowie i dobre samopoczucie swoich klientów. Oczywiście jest to jeden z wielu patentów, więc tak naprawdę nie wiemy, kiedy i czy w ogóle Apple z niego skorzysta.

Co o tym sądzicie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach. Jesteśmy bardzo ciekawi waszych przemyśleń na ten temat. Oczywiście zapraszamy Was także to zapoznania się z innymi równie ciekawymi wpisami na naszej stronie. które dodawaliśmy w ostatnim czasie. Kilka z nich znajdziecie poniżej. Gorąco polecamy!

Czytaj także:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top