prywatnosc

Apple opuszcza grupę State Privacy and Security Coalition

Firma Apple postanowiła zrezygnować z działalności w grupie komercyjnej w sektorze technologicznym. Co jest powodem tej decyzji? Wyjaśniamy.

Informację tę podała agencja Politico, a firma Apple potwierdziła tę decyzję za pośrednictwem swojego rzecznika. Zmiana następuje na krótko przed tym, jak Tim Cook, dyrektor generalny Apple, ma wziąć udział w zaplanowanym na przyszły tydzień globalnym szczycie poświęconym ochronie prywatności.

Apple opuszcza grupę State Privacy and Security Coalition ciekawostki State Privacy and Security Coalition, apple opuszcza grupe State Privacy and Security Coalition  Firma Apple postanowiła zrezygnować z działalności w grupie komercyjnej w sektorze technologicznym. Co jest powodem tej decyzji? Wyjaśniamy. prywatnosc1
Apple opuszcza State Privacy and Security Coalition.

Państwowa Koalicja na rzecz Prywatności i Bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych w branży. Grupa jest prowadzona przez firmę prawniczą DLA Piper i była krytykowana za forsowanie przepisów dotyczących prywatności, które faworyzują członków branży, a nie konsumentów.

Decyzja Apple o opuszczeniu SPSC jest wynikiem tych samych obaw.

Decyzja firmy o opuszczeniu grupy pojawia się w momencie, gdy Apple umacnia swoją pozycję jako firma technologiczna najbardziej dbająca o prywatność. Źródło zaznajomione z grupą powiedziało, że Apple odchodzi od niej z obawy, że przepisy forsowane przez SPSC nie chronią odpowiednio danych użytkowników.

Jeden z przedstawicieli grupy odmówił komentarza, dodając jedynie, że “SPSC popiera federalne prawo ochrony prywatności, które ustanawia spójne zabezpieczenia dla konsumentów”. W rzeczywistości stanowisko grupy koncentruje się bardziej na ochronie przedsiębiorstw niż konsumentów. Na przykład, ustawa przyjęta w Utah, która była popierana przez SPSC, została skrytykowana za hojne wyłączenia dla instytucji finansowych i za danie firmom miesiąca na skorygowanie naruszeń prywatności “zanim stan będzie mógł podjąć działania egzekucyjne”.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top