m1

Apple oskarża startup Rivos i byłych inżynierów o kradzież tajnych informacji

Apple złożył pozew przeciwko Rivos, startupowi RISC-V, firmie, która zatrudniła kilku byłych wysokiej rangi inżynierów z Apple.

Niewiele wiadomo o samym startupie, jednak Apple twierdzi, że startup planuje opracować układy, które będą konkurować z serią M. Według dokumentów sądowych byli pracownicy Apple’a zajmowali się szpiegostwem przemysłowym – na prośbę Rivos przekazali poufne informacje w ramach procesu zatrudniania.

Apple oskarża startup Rivos i byłych inżynierów o kradzież tajnych informacji ciekawostki startip Rivos, Rivos, Apple oskarza Rivos  Apple złożył pozew przeciwko Rivos, startupowi RISC-V, firmie, która zatrudniła kilku byłych wysokiej rangi inżynierów z Apple. M1

Apple oskarża również pracowników, którzy przeszli do startupu, o kradzież „ogromnych tajnych specyfikacji związanych z czipem M1”.

Niektórym inżynierom udało się skopiować wszystkie dane na kilka dysków USB i wynieść je z firmy, inni zapisali w chmurze obszerne prezentacje na temat istniejących i niepublikowanych jeszcze jednoukładowych systemów firmy oznaczonych jako „Własność Apple” i „Poufne”. Jeden z nich utworzył nawet pełną kopię zapasową całego biurowego komputera Mac na dysku zewnętrznym.

Apple domaga się wydania nakazu sądowego przeciwko pracownikom, którzy dołączyli do Rivos, aby uniemożliwić im dalsze ujawnianie danych wrażliwych, odszkodowania za straty spowodowane przywłaszczeniem tajemnic handlowych oraz dalszych odszkodowań za „ nieuczciwe wzbogacenie” , które Rivos uzyskała z danych Apple. Apple pobiera również od Rivos rozsądną stawkę tantiem za korzystanie z jej technologii .

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top