motor

Apple ostrzega, że ​​wibracje z motocykli czy motorowerów mogą uszkodzić aparat iPhone’a

Firma Apple wydała nowy dokument pomocy technicznej ostrzegający użytkowników iPhone, że ​​aparaty w ich urządzeniach mogą zostać uszkodzone w wyniku narażenia na określone częstotliwości wibracji

Zgodnie z dokumentem, obiektywy aparatów iPhone z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) lub autofokusem (AF) są podatne na takie uszkodzenia ze względu na zastosowanie żyroskopów i/lub czujników magnetycznych, które pomagają kompensować ruch i wibracje podczas robienia zdjęć lub filmów.

Uszkodzony aparat w iPhone

Apple ostrzega, że ​​wibracje z motocykli czy motorowerów mogą uszkodzić aparat iPhone’a ciekawostki wibracje motoru, wibracje, uszkodzony aparat, aparat  Firma Apple wydała nowy dokument pomocy technicznej ostrzegający użytkowników iPhone'a, że ​​aparaty w ich urządzeniach mogą zostać uszkodzone w wyniku narażenia na określone częstotliwości wibracji nocne zdjecia iPhone

Długotrwałe bezpośrednie narażenie na drgania o wysokiej amplitudzie w pewnych zakresach częstotliwości może uszkodzić aparaty i spowodować pogorszenie jakości obrazu w przypadku zdjęć i filmów.

Apple zaleca, aby użytkownicy nie mocowali swoich iPhone’ów bezpośrednio do kierownicy motocykli. Apple zaleca nawet, aby właściciele motorowerów i skuterów elektrycznych montowali swoje smartfony na amortyzujących uchwytach, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia.

Warto zauważyć, że niektórzy użytkownicy od dawna spotykają się z tym problemem i rozmawiali o tym w sieci.

Przypominamy, że optyczna stabilizacja obrazu i/lub ciągły autofokus są dostępne we wszystkich modelach iPhone’a, począwszy od iPhone’a 6 Plus / 6s Plus / 7 / SE.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry