m2 extreme

Apple otwiera nowe centrum rozwoju czipów w Izraelu

Apple otwiera w Jerozolimie w Izraelu nowe centrum rozwoju nowych czipów do komputerów Mac – poinformował o tym Elad Wertheimer.

Elad Wertheimer, odpowiedzialny za poszukiwanie nowych inżynierów do zespołów Apple Silicon, poinformował o tym w poście na LinkedIn. Centrum rozwojowe Apple w Jerozolimie weźmie również udział w kilku projektach prowadzonych przez rząd Izraela, a także będzie pracować nad stworzeniem przyszłych procesorów dla komputerów Mac.

Apple otwiera nowe centrum rozwoju czipów w Izraelu ciekawostki Izrael, apple silicon, Apple  Apple otwiera w Jerozolimie w Izraelu nowe centrum rozwoju nowych czipów do komputerów Mac - poinformował o tym Elad Wertheimer. applem2

Apple prowadzi już dwa ośrodki badawczo-rozwojowe w Herzliya i Haifa w Izraelu. Johny Srouji, starszy wiceprezes Apple ds. technologii sprzętu, pochodzi stamtąd i był odpowiedzialny za utworzenie izraelskich centrów rozwojowych, w których Apple zatrudnia obecnie około 2000 osób.

Za pośrednictwem tych ośrodków Apple zarządza i optymalizuje technologię przechowywania danych w różnych urządzeniach: komponenty komunikacji bezprzewodowej dla zegarka Apple Watch, a także układy scalone i rozwój procesorów Apple Silicon.

Od 2011 roku Apple rokrocznie zwiększa swoją obecność w Izraelu, koncentrując się na projektowaniu, testowaniu i inżynierii półprzewodników.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top