Apple patentuje mysz ukrytą w klawiaturze MacBooka ciekawostki mysz w klawiaturze macbooka, MacBook  Firma Apple opatentowała klawiaturę do komputerów MacBook, która w razie potrzeby może być używana jako mysz. Całość wygląda bardzo ciekawie. macbook 1 1300x700

Apple patentuje mysz ukrytą w klawiaturze MacBooka

Firma Apple opatentowała klawiaturę do komputerów MacBook, która w razie potrzeby może być używana jako mysz. Całość wygląda bardzo ciekawie.

Jak wyjaśnia firma Apple w swoim nowym patencie, mysz jest niezbędnym elementem dla użytkowników komputerów od czasu wprowadzenia graficznego interfejsu użytkownika w latach 80. Problemem dla tych, którzy wolą używać myszy na laptopach, jest to, że zawsze trzeba ją nosić przy sobie i pamiętać o włożeniu do torby. Aby uniknąć tego problemu, firma Apple opatentowała klawiaturę do MacBooka z klawiszami, które można odłączyć i pełnić funkcję myszy.

Apple patentuje mysz ukrytą w klawiaturze MacBooka ciekawostki mysz w klawiaturze macbooka, MacBook  Firma Apple opatentowała klawiaturę do komputerów MacBook, która w razie potrzeby może być używana jako mysz. Całość wygląda bardzo ciekawie. patent1

Odłączana klawiatura może być wyposażona w czujnik położenia. W pierwszej konfiguracji odłączana konstrukcja jest wykorzystywana do wprowadzania tekstu za pomocą klawiszy, a w drugiej konfiguracji jako komputerowe urządzenie wskazujące za pomocą czujnika położenia.

Na ilustracjach patentowych przedstawiono kilka możliwości. Jeden z nich to pojedynczy przycisk, który można odłączyć, ale w tym przypadku mysz jest wyjątkowo mała.

Drugi pokazuje fragment przycisków tworzących mysz, dając użytkownikowi coś wygodniejszego do używania. Ponadto takie przyciski mogą mieć powierzchnię wrażliwą na dotyk i emulować funkcje myszy Magic Mouse.

Co o tym sądzisz?

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top