Michał16.05.2018
Apple Pay przez apkę BOON znów działa w Polsce!

Jeśli nie chce się Wam czekać na oficjalną premierę Apple Pay w Polsce, która odbędzie się wkrótce, to już dziś możecie skorzystać z mobilnych płatności Apple za pomocą aplikacji BOON.

Aplikacja ta działała już w Polsce rok, może dwa lata temu, ale możliwość doładowania konta polską kartą została zablokowana. Teraz się to zmieniło i doładowanie polską kartą jest ponownie dostępne.

Ja właśnie doładowałem swoją kartę za pomocą banku Millennium, a Krystian za pomocą ING. Z tego co wiem, doładowanie działa także przez mBank i BZ WBK

Jak skorzystać z BOON? Poniżej zamieszczam krótką instrukcję!

2

Co zatem trzeba zrobić aby aktywować Apple Pay w Polsce? Sprawa jest prosta. Wystarczy założyć UK konto w App Store i pobrać odpowiednią aplikację BOON.

1

Po pobraniu aplikacji trzeba ją oczywiście uruchomić i założyć odpowiednie konto. Kolejna czynność to dodanie karty do Apple Pay i  i jej doładowanie lub po prostu podpięcie do niej polskiej karty debetowej. To wszystko.

Poniżej macie jeszcze dodatkowe dwa screeny przedstawiające jak wygląda przelicznik za płatności. Na screenie po lewej widać doładowanie karty kwotą 20 funtów, a po prawej stronie płatność w sklepie kwotą 40 zł.

4

Aplikacja BOON. dostępna jest – tutaj. Pamiętajcie aby zmienić Region w telefonie na UK! Warto dodać, że korzystanie z BOON przez pierwszy rok jest darmowe, a później należy miesięcznie płacić 1,5 funta.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz