Apple Pay

Apple Pay wprowadza nowe funkcje zapobiegające oszustwom

Apple Pay aktualizuje funkcje zapobiegania oszustwom w przypadku niektórych kart przechowywanych przez użytkowników w aplikacji Wallet.

Niektórzy użytkownicy zauważyli już nowe powiadomienie, które pojawia się po otwarciu aplikacji Wallet i wybraniu konkretnej karty objętej nowym systemem antyfraudowym Apple Pay.

W przypadku kart ze wzmocnionym zapobieganiem oszustwom, przy próbie dokonania transakcji online lub w aplikacji urządzenie użytkownika analizuje informacje o jego Apple ID, urządzeniu i lokalizacji (jeśli użytkownik włączył usługi lokalizacyjne) w celu opracowania ocen zapobiegających oszustwom, które są wykorzystywane przez Apple do identyfikowania oszustw i zapobiegania im.

Apple Pay wprowadza nowe funkcje zapobiegające oszustwom ciekawostki oszustwo, Apple Pay, Apple  Apple Pay aktualizuje funkcje zapobiegania oszustwom w przypadku niektórych kart przechowywanych przez użytkowników w aplikacji Wallet. ApplePay 1

Apple twierdzi, że w celu zapobiegania oszustwom będzie udostępniać firmie obsługującej karty płatnicze informacje o transakcjach (takie jak kwota, waluta i data).

Ponadto użytkownicy otrzymają powiadomienie o tym, że ich karty są objęte nowymi zabezpieczeniami, gdy zostaną po raz pierwszy dodane do usługi Apple Pay oraz przy pierwszej próbie dokonania transakcji online lub w aplikacji przy użyciu danej karty.

Nowy system obecnie  nie jest dostępny dla kart American Express i MasterCard, ale jest aktywny dla niektórych użytkowników kart Visa na całym świecie.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top