Apple płaci jedynie 234$ za części potrzebne do produkcji iPhone'a 6s ciekawostki koszt wyprodukowania iPhone 6s, koszt produkcji iPhone 6s, koszt części do iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, ile kosztuje wyprodukowanie iPhone 6s, Apple  Cena komponentów potrzebnych do złożenia jednej sztuki iPhone'a 6S wynosi 234$. Więcej, niż połowa to koszty półprzewodników, wliczając w to układ scalony Apple A9, co powoduje, że najnowszy model iPhone'a jest szybszy o 70% względem poprzednika. 6s

Apple płaci jedynie 234$ za części potrzebne do produkcji iPhone’a 6s

Cena komponentów potrzebnych do złożenia jednej sztuki iPhone‘a 6S wynosi 234$. Więcej, niż połowa to koszty półprzewodników, wliczając w to układ scalony Apple A9, co powoduje, że najnowszy model iPhone‘a jest szybszy o 70% względem poprzednika.

127$ kosztują wszystkie półprzewodniki,36$ Apple płaci za wszystkie potrzebne anteny,22$ to koszt wielu czujników, w tym Touch ID i NFC, a 20$ przeznaczają na 64GB pamięci flash na dane przyszłego właściciela.

Układ scalony Apple A9 to koszt 25$,inne części takie, jak aparat główny, wyświetlacz i bateria kosztują około 73$. Reszta komponentów, w tym aluminiowa konstrukcja (seria 7000) to koszt 33$.

Apple sprzedaje iPhone 6S w wolnej sprzedaży za 749$, co oznacza, że producent z Cupertino inkasuje 515$ na każdym sprzedanym egzemplarzu.

Pamiętajcie, że to jedynie koszt części potrzebnych do złożenia smartfona, które nie zawierają kosztów produkcyjnych,dystrybucyjnychPamiętajcie, że to jedynie koszt części potrzebnych do złożenia smartfona, które nie zawierają kosztów produkcyjnych, dystrybucyjnych,marketingowych i ceny oprogramowania. Warto nadmienić, że w koszt niewliczane jest projektowanie, produkcja i sama sprzedaż.

Poprzednicy iPhone 6S i 6S Plus są znacznie tańsi, jeżeli chodzi o same części potrzebne do złożenia sprzętu w całość, ponieważ koszty komponentów spadają wraz z upływającym czasem. Właśnie dzięki nim Apple może pozwolić sobie na obcięcie ceny iPhone‘a 6 i 6 Plus, co i tak przełoży się nie niewielki zysk.

Raport IHS z zeszłego roku pokazał, że produkcja iPhone‘a 6 i 6 Plus kosztowała od 200 – 263$, jeżeli chodzi o ich części i produkcję ? jednakże te ceny na pewno zmieniły się w ciągu roku.

Apple płaci jedynie 234$ za części potrzebne do produkcji iPhone'a 6s ciekawostki koszt wyprodukowania iPhone 6s, koszt produkcji iPhone 6s, koszt części do iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, ile kosztuje wyprodukowanie iPhone 6s, Apple  Cena komponentów potrzebnych do złożenia jednej sztuki iPhone'a 6S wynosi 234$. Więcej, niż połowa to koszty półprzewodników, wliczając w to układ scalony Apple A9, co powoduje, że najnowszy model iPhone'a jest szybszy o 70% względem poprzednika. cotd 091115 1024x768 467x350

Wykres powyżej przedstawia ceny poszczególnych smartfonów Apple i ich koszty produkcji, obecnie produkcja modelu 6 Plus kosztuje 222.80$, a iPhone 6 to koszt rzędu 205.80$. Obecnie najtańszym w produkcji modelem pozostaje iPhone 5S z ceną, wynoszącą 181.70$, przynajmniej tak twierdzi Business Insider.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top