zdrowie

Apple planuje wprowadzić elektroniczną dokumentację medyczną na Maca

Apple kontynuuje swoją pracę w sektorze opieki zdrowotnej. Tym razem wraz z Epic Systems planuje wprowadzić elektroniczną dokumentację medyczną na Maca.

Jak donosi Axios, w ramach umowy Epic Systems stworzy wersję swojego narzędzia do prowadzenia dokumentacji medycznej, która “będzie łatwiejsza do uruchomienia na urządzeniach Apple”.

Apple chciało, aby Epic stworzył natywną wersję usługi dla macOS, ale Epic podobno opracowuje narzędzie, które byłoby łatwiejsze do uruchomienia niż natywna aplikacja.

Apple planuje wprowadzić elektroniczną dokumentację medyczną na Maca ciekawostki Epic Systems  Apple kontynuuje swoją pracę w sektorze opieki zdrowotnej. Tym razem wraz z Epic Systems planuje wprowadzić elektroniczną dokumentację medyczną na Maca. zdrowie

Porozumienie przychodzi pomimo wcześniejszych nieporozumień między firmami w sprawie dokumentacji medycznej i udostępniania danych, wyjaśnia Axios. Apple naciska na łatwiejsze wymagania dotyczące udostępniania dokumentacji medycznej, czemu Epic zdecydowanie się sprzeciwia.

Ten ostatni stwierdził zresztą, że zmiany przepisów skoncentrowane na interoperacyjności będą “nadmiernie obciążające dla naszego systemu opieki zdrowotnej i zagrożą prywatności pacjentów”.

Epic Systems jest największym dostawcą elektronicznej dokumentacji medycznej w USA, przy czym “około połowa dokumentacji medycznej populacji” jest przechowywana w systemie zasilanym przez oprogramowanie i technologię Epic.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top