Apple planuje wprowadzić nowy standard połączeniowy dla akcesoriów z certyfikatem MFi polecane, ciekawostki UAC, nowe złącze, iPhone, Akcesoria  Apple planuje wprowadzić nowy standard połączeniowy dla wszystkich akcesoriów objętych programem Made for iPhone. iP7Plus

Apple planuje wprowadzić nowy standard połączeniowy dla akcesoriów z certyfikatem MFi

Apple planuje wprowadzić nowy standard połączeniowy dla wszystkich akcesoriów objętych programem Made for iPhone.

Będzie on kompatybilny z większością iPhone’ ów i iPadów i wielu innych urządzeń Amerykanów. Apple niedawno wysłało wszystkim zainteresowanym producentom dokumenty związane”Ultra Accessory Connector? (UAC). Mają one na celu przygotować wybranych producentów do produkcji. W niektórych przypadkach UAC zastąpi złącze Lightning, tak przynajmniej twierdzą osoby będące częścią programu wdrażającego nowy port.

Apple planuje wprowadzić nowy standard połączeniowy dla akcesoriów z certyfikatem MFi polecane, ciekawostki UAC, nowe złącze, iPhone, Akcesoria  Apple planuje wprowadzić nowy standard połączeniowy dla wszystkich akcesoriów objętych programem Made for iPhone. solo3

Nadal będzie miał 8 pinów i nie będzie grubszy od USB-C i obecnie stosowanego Lightning. Kształtem przypomina bardzo mały kabel mini USB, dołączany do aparatów Nikona i wielu innych producentów. UAC pozwoli producentom na zmniejszenie kabli w porównaniu do Lightning i USB -C, które są do siebie podobne (rozmiarem).

Będą dwa typy kabla, jeden męski, a drugi żeński i powstaną głównie z myślą o akcesoriach muzycznych, dzięki temu powstaną adaptery z UAC do Lightning, USB-A do UAC i 3,5 mm jack do UAC. Słuchawki wyposażone w nowy port będą miały szersze zastosowanie z urządzeniami Apple. Obecnie słuchawki Beats korzystają z większego portu microUSB, podczas gdy inne modele i sprzęt konkurencji wykorzystuje Lightning. Te kable zazwyczaj służą do ładowania baterii w słuchawkach bezprzewodowych lub słuchania muzyki przewodowo.

Dla mnie zaczyna się robić śmiesznie, ponieważ większość MacBooków korzysta wyłącznie z USB C i bez odpowiedniej przejściówki nie podłączymy do nich nawet iPhone’a. Właśnie dlatego nie wiem, po co kolejny kabel. Wg mnie Apple powinno przejść na USB-C we wszystkich urządzeniach i byłoby po problemie. Z drugiej strony kolejny zastrzyk gotówki za nowe przejściówki jest dla Amerykanów wręcz wskazany.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Czarny Weekend w zgsklep.pl ciekawostki zgsklep.pl, tanie zakupy, rabat w zgsklep, Promocja, kod rabatowy zgsklep, kod rabatowy, czarny piątek w zgsklep, czarny piątek, 10  Dobra wiadomość dla wszystkich osób robiących zakupy w zgsklep. Z okazji Czarnego Piątku mamy dla Was specjalny kod rabatowy umożliwiający tańsze zakupy w zgsklep.pl. zgsklep 650x350

Czarny Weekend w zgsklep.pl

Dobra wiadomość dla wszystkich osób robiących zakupy w zgsklep. Z okazji Czarnego Piątku mamy dla Was specjalny kod rabatowy umożliwiający tańsze zakupy w zgsklep.pl.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry