ceny wymiany baterii w iPhone

Apple podniosło ceny wymiany baterii w iPhone. Jest sporo drożej!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple podniosło ceny wymiany baterii w iPhone. Ile teraz zapłacimy za wymianę baterii w autoryzowanym serwisie?

Dla tych, którzy nie wiedzą od dnia dzisiejszego, czyli od 1 marca 2023 za pogwarancyjną wymianę baterii w autoryzowanym serwisie Apple dużo więcej niż do tej pory. Podwyżka dotyczy wszystkich modeli iPhone starszych niż iPhone 14.

Oficjalny i nowy cennik, który obowiązuje od 1 marca 2023 roku, czyli od dzisiaj wygląda następująco.

Pogwarancyjna wymiana baterii w iPhone – nowe ceny

Apple podniosło ceny wymiany baterii w iPhone. Jest sporo drożej! ciekawostki wymiana baterii w iPhone w autoryzowanym serwisie apple, wymiana baterii w iPhone, nowa cena za wymianę baterii w iPhone, ile kosztuje wymiana baterii w ipHone  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple podniosło ceny wymiany baterii w iPhone. Ile teraz zapłacimy za wymianę baterii w autoryzowanym serwisie? cortland ceny
źródło: cortland.pl
  • iPhone 14 – 549 zł (bez zmian);
  • iPhone 13, 12, 11, XS, XR i X – 499 zł (wcześniej 329 zł);
  • iPhone 8, 7 – 379 zł (wcześniej 229 zł).

Poniżej zamieszczamy kilka dodatkowych zdań na temat baterii i tego, kiedy należy ją wymienić.

Jaki jest okres trwałości baterii iPhone

Apple podniosło ceny wymiany baterii w iPhone. Jest sporo drożej! ciekawostki wymiana baterii w iPhone w autoryzowanym serwisie apple, wymiana baterii w iPhone, nowa cena za wymianę baterii w iPhone, ile kosztuje wymiana baterii w ipHone  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple podniosło ceny wymiany baterii w iPhone. Ile teraz zapłacimy za wymianę baterii w autoryzowanym serwisie? bateria1

Oceniając stan baterii, Apple sugeruje kierować się częstotliwością, z jaką jest ona podłączana do źródła zasilania. W przypadku iPhone’a dotyczy to 500 pełnych cykli ładowania. Chodzi o to, że po osiągnięciu tej wartości maksymalna pojemność baterii spadnie poniżej 80% i akumulator nie będzie już dostarczał napięcia niezbędnego do prawidłowego działania smartfona. To ostatnie będzie szczególnie odczuwalne zimą.

Stan kondycji baterii można sprawdzić w  (“Ustawienia” – “Bateria” – “Stan baterii”), jak i za pomocą popularnej aplikacj na Maca – coconutBattery.

Co jeszcze wpływa na żywotność baterii iPhone

Optymalizacja ładowania. Gdy poziom baterii mieści się w przedziale 80-100%, zużywa się ona bardziej. Dlatego Apple wymyśliło sprytną technologię optymalnego ładowania, która nie zwiększa poziomu mocy powyżej 80%, dopóki urządzenie nie jest potrzebne użytkownikowi. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zostawiasz iPhone’a podłączonego do prądu na noc. Ładowanie zoptymalizowane jest domyślnie stosowane w smartfonach Apple. Można ją wyłączyć w menu Ustawienia – Bateria. 

Temperatura znamionowa. iPhone’a najlepiej używać w temperaturach od 0 do 35℃. Pozwoli to na zwiększenie żywotności znajdującej się w nim baterii litowej. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie tylko warunki otoczenia wpływają na temperaturę akumulatora, ale również jego działanie.

Aby uniknąć przegrzania baterii:

  • nie zostawiaj iPhone’a w bezpośrednim świetle słonecznym;
  • nie uruchamiaj gier podczas ładowania gadżetu;
  • nie nadużywaj bezprzewodowego ładowania;
  • nie ładuj iPhone’a w bardzo grubych futerałach;
  • nie używaj nawigacji podczas ładowania iPhone’a.

Niebezpieczeństwa związane z korzystania z iPhone przy kondycji poniżej 80%

Oprócz czasu pracy na baterii iPhone’a, jest on również obarczony możliwymi wyłączeniami. Bateria przestaje dostarczać wymagane napięcie pod obciążeniem, więc urządzenie może się wyłączyć, aby uniknąć uszkodzenia komponentów. Problem z wyłączaniem dotyczy zazwyczaj iPhone’a SE i starych urządzeń. Zatem jeśli Twój iPhone ma kondycję baterii poniżej 80% powinieneś ją wymienić.

Czytaj także:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top